Jana Kratochvílová je především zpěvačka a textařka, která společně se svým životním partnerem, bubeníkem Jiřím Georgem Hrubešem, vystupuje v rockové skupině Illuminati.ca. Ač se některým může zdát poněkud výstřední, Jana je člověk překypující pozitivní energií, neuvěřitelnou vitalitou a

elánem. Umí prostě příjemně překvapit, je milá s až ves(nes)mírným smyslem pro humor. Její životní názory a styl se odrážejí nejen v tvorbě, ale i v osobním pojetí světa. Sama o sobě prohlašuje, že žije tzv. okamžitismem. 

Co je to ten „okamžitismus“ a co všechno zahrnuje? Proč se jím řídíte?

Okamžitismus znamená pochopit to, že opravdová aktivita a naše schopnost manifestace jsou obsaženy v přítomnosti. To je „teď a tady“, kdy můžeme ovlivnit běh života a pochopit jeho tajemství. Vše ostatní nás odvádí do „snových zón“. Minulost svojí nostalgií, budoucnost svojí nejistotou a obavami z této nejistoty... Musíme pochopit, že vše ovlivňujeme či přímo tvoříme/manifestujeme v přítomnem okamžiku - svými myšlenkami, emocemi, touhami, inklinací.

Jsme součástí vesmíru, každý z nás v něm žije po svém. Jaký je vesmír Jany Kratochvílové?

Nebo též - vesmír žije v nás! V nás všech! Bylo by ideální, kdybychom každý žili tzv. po svém, ale opak je smutnou realitou. Většina lidí je manipulovaná hrstkou - hordou scestných osob, které chtějí vše vlastnit a ovládat, včetně celé planety i lidstva a všeho ostatního živého v ní. Tato banda, kromě všeho jiného, nutného k živobytí na Zemi, vlastní většinu masmédií - a těmi zcela evidentně a úspěšně ovládá převážnou většinu lidí na Zemi. Mimochodem, šéf tajné americké služby kdysi prohlásil: „Televize je nejlepší vynález na vymývaní mozku lidí!“ Dnes televizi v tomto úspěšně doplňují mobily a tablety… Někdy vše vypadá, jakoby lidi měli místo hlav hranaté počítače a splývali se svými mobily, jako poslušní kyborgové. A to přesně horda, která ukradla svět, chce.

V přeneseném slova smyslu existuje spousta druhů vesmírů včetně našich vnitřních... Jak váš vnitřní vesmír rezonuje s tím vnějším? Myslíte si, že lze tyto vesmíry udržet v rovnováze?

Nelze oddělovat vnější od vnitřního, protože je to jednotné… Vědomí v nás všech je podkladem a základem veškeré manifestace, proto je tak důležité, abychom osvobodili své vědomí z klestí ovládaní jiných. Hlavně těch negativně orientovaných mamonářů, kteří chtějí všechny zotročit podle svého. Tento svět je v povážlivém stavu, či spíše je něco jako vězení, kde naše uvězněné vědomí, oloupené o originální paměť a ochromené neustálými útoky všech možných medií, je v polokómatu, většinou zneschopněno plně fungovat. Proto to na naší planetě vypadá tak negativně!

Jedině osvobozením vlastního vědomí a rozvinutím zapomenutých, potlačených a originálních spirituálních schopnosti (například intuice, telepatie, teleportace, telekineze atd.) můžeme opět vše napravit, přivést na pravou  míru. Ale to by většina lidstva musela zahodit své programovače a ovladače a též všechny jedy ve své životosprávě. Musela by se očistit a osamostatnit, být opět svéprávnou a plně myslící.

Kdo věří v zázraky, tomu se dějí. V jaký zázrak věříte vy?

Věřím v zázrak konečného a úplného probuzeni se nás všech, probuzení spiritu v manifestaci na této planetě. A v její rehabilitaci od nás všech! A též – v naší vlastni rehabilitaci, v obnovení všech našich schopnosti a úplnému rozvinutí našeho přirozeného, mocného vědomí!

Studovala jste a dosud se zajímáte o různé filozoficko-spirituální směry. Ke kterým máte nejblíže?

Studovali jsme ve světě vše možné i nemožné, abychom konečně opět pochopili, že platí zlatá odvěká spirituální zásada - poznej sám sebe! Tedy, poznejme sílu a naše vlastnosti a schopnosti, vlastní spiritu. Vše ostatní je jen „bloudění“ ve vnějších labyrintech všemožných polofantazií, či dokonce mnohdy úplných bludů, od někoho jiného. Ovládající nauky jsou jen berličkami nahrazujícími velmi uboze sílu a moudrost samotného originálního spiritu v nás všech!

Vaše hudební tvorba je živá. Co se snažíte prostřednictvím hudby a textů sdělit?

Snažíme se neustále stimulovat původní energie spiritu, probudit sebe i ostatní z letargie, z ignorance a z všemožných i nemožných bludů tohoto vyumělkovaného světa… Probudit sebe i ostatní do seberealizace.

Kde berete inspiraci?

Inspirace je nekonečná studna nápadů a tvořivosti vlastní všem... Jak ji v sobě „odemkneme“, záleží na každém z nás.

V čem se vaše současná tvorba liší od té předešlé ze 70. a 80. let minulého století?

Naše tvorba umělecká je neustále plně aktivní a vždy současná. To znamená, nelze ji řadit do „futrálů minulosti“. Naopak, je stále živoucí, jak má pravá hudba být. Je odrazem  našich pravých spiritů a ty se neomezují žádným časem. Neodlišujeme rozdělení lineárním časem, protože ten je naprostou iluzí a jedním z hlavních ovládacích systémů „zotročitelů lidstva“. Realita se blíži tomu, co konečně odhaluje nejnovější kvantová fyzika - život je kvantum. Neustále existuje plejáda možností výběru, jak „navigovat“ životy a svět. Svým vlastním výběrem a orientací tento život formujeme a spolurealizujeme…

Co byste, sama za sebe, doporučila lidem, aby spolu lépe vycházeli a byli schopní sdílet společné chvíle v životě?

 Osvoboďte se! Osvoboďte se ze všeho, co svazuje, mrzačí a otupuje vaše vědomí, váš spirit. Z demagogií a negativních zpráv, ze špatné stravy, přestaňte jíst maso - a tím se přestanete podílet na neustálém násilí vůči spolu-bytostem na této planetě. A též se zbavíte většiny jedů. Sportujte, udržujte se fit jak emocionálně, tak mentálně a fyzicky! Meditujte, třeba brzy ráno, při rozbřesku dne, nebo večer. Ozdravte se přírodně, ozdravte přírodu samotnou. Věnujte se něčemu, co vás naplňuje opravdovým nadšením a spontánní pozitivní tvořivostí! Pěstujte harmonii, mírumilovnost a nezištnou lásku!

Co byste popřála čtenářům Spiritu?

Předávám všem motto naší kvantové rock kapely ILLUMINATI.CA. Zní: „Jak myslíme, tak manifestujeme.“ A přikládáme zásadu: „Pilotujte svůj vlastní osud, svůj vlastní život!“

Petra Konečná

Foto: Amborina

Janu Kratochvílovou můžete vidět a slyšet na turné snázvem  Quantum Mystery Tour v Brně (Metro Music Bar 15. 9.), Valašském Meziříčí (Rossonero 16. 9.) a v Troubelicích u Uničova (areál Orlovna 17. 9.).

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453017
DnesDnes333
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden924
Tento měsícTento měsíc3963

Partnerské weby

apartman banner