V létě a na podzim roku 1933 báňský inženýr G. Warren Shufelt uskutečnil v oblasti kolem Los Angeles neobvyklý výzkum. Pátral po ložiscích ropy, zlata a dalších cenných  materiálů. Nebylo by na tom nic neobvyklého, kdyby k tomuto výzkumu nepoužíval nové

zařízení, jež sám vynalezl. Navrhl a zkonstruoval přístroj na směrované rádiové vlny ve velkých hloubkách. Byl přesvědčen, že toto zařízení funguje na nově vyvinutém principu týkajícím se elektrických podobností hmoty, která má stejné chemické, fyzikální a vibrační složení. 

Zařízení bylo složeno z jakéhosi velkého kyvadla zavěšeného na válcovitém skleněném pouzdře, které bylo umístěno v černé krabici s kompasem. Kyvadlo mělo zachytit lom rudy a zjistit, kde je původní žíla. Mělo fungovat na vzdálenost několika mil.

Legendy kmene Hopi

Jednoho dne, blízko centra Los Angeles, Shufelt načítal údaje na svém přístroji. A nestačil se divit. Přísroj  ukazoval, že narazil pravděpodobně na tunely, které vedly od veřejné knihovny v centru Los Angeles k Mont Washington a k jihozápadnímu muzeuna severu Pasadeny.

Nakreslil mapu a nechal si ji zaregistrovat. Vše nasvědčovalo tomu, že objevil dobře naplánovaný podzemní labyrints mnoha místnostmi a skladišti zlata. Během výzkumu se však potkal s náčelníkem indiánského kmene Hopi, jenž mu sdělil, že opodzemním městě pod Los Angeles ví z legend. Podle nich v  podzemí žila prastará rasa „ještěřích lidí“.

V těchto legendách se vypráví, že asi před čtyřmi až pěti tisíci lety na západní pobřeží dopadl obrovský meteorit. Bylo zabito mnoho lidí, jejich těla byla rozmetána, domy pobořeny, lesy spaloval požár. Ti, kteří přežili, se sešli, aby vytvořili plány pro vybudování bezpečných úkrytů. Hlídky pozorovaly oblohu ve dne v noci a brzy oznámily, že je nutno vstoupit do úkrytů a zapečetit za sebou šachty. Byli nuceni uchýlit se do podzemí, aby byli ochráněni před rojem meteoritů. „Ještěří lidé“ (zvaní reptiliáni), kteří se nacházeli na území dnešního Los Angeles, krupobití meteoritů přežili, ale byli zabiti plynem, který se dostal do podzemí.

Pátrání po podzemním městě

Shufelt a indiánský náčelník věřili, že staré legendy a údaje Shufeltových přístrojů jsou pravdivé. Podle legendy se v podzemním městě měly nacházet zlaté tabulky se záznamy. Mělo jít o pláty zlata 120 cm dlouhé a 30 cm široké. Na těchto tabulkách měl být obsah záznamů o původu lidské rasy a historie moderního člověka, včetně detailů týkajících se historie záhadných Mayů.

Shufeltův přístroj na rádiové vlny zmapoval místnost s tunely jako podpovrchové prázdné místo a zlaté pláty jako tmavé oblasti, které měly dokonalé geometrické úhly.

 Koncem listopadu 1933 vykopali hlavní šachtu do hloubky 60 metrů. Začátkem února 1934 dosáhla první šachta hloubky více než 75 metrů, ale pořád se kopalo.

Ukončení výkopových prací

Nehledělo se na potíže, které způsobovala voda. Krátce poté, kdy byla veškerá mediální pozornost zaměřena na hledání ztraceného města pod Los Angeles, byl projekt zastaven a opuštěn. V březnu 1934 byly šachty zasypány a smlouva Shufelta s městem zrušena. Město Los Angeles tedy nezískalo zlato ani jiné poklady. Proč? Arche Dunning z losangelské obchodní komory v prosinci 1947 řekl: „Je docela možné, že údajný labyrint skutečně existuje. Ale vzhledem k tomu, že nad  plochou pokrývající tuto oblast je městské centrum, je malá pravděpodobnost dalších vykopávek.“

A co reptiliáni – tedy ještěří lidé? Na internetu si o nich můžeme číst třeba celý den. Existovali ale? Je to docela možné. Co víme o dinosaurech, kteří žili na Zemi mnohem déle než člověk? Co když se z některé jejich větve vyvinul inteligentní tvor – dino sapiens? Žil by na této planetě  miliony let před námi…

Karel Kýr

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454209
DnesDnes243
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2116
Tento měsícTento měsíc5155

Partnerské weby

apartman banner