Chcete změnit běh událostí svého života? Kdo z nás by něco takového nechtěl, a samozřejmě k tomu lepšímu… Podle některých mystiků stačí přitom jen málo, napsat svá skrytá přání na magickou stránku papíru. Literární magie je 

podle nich mocná čarodějka.

Tajemná kniha Avan-Khanar o literární magii údajně kdysi kolovala jako naprostý unikát mezi příslušníky některých šlechtických rodů. Její původ není znám, snad šlo o pouhý přepis původního originálu na pergamenu. Rok vzniku je také nejistý, víme jen, že zmiňovaná kopie zmizela kdesi na území Španělska během 19. století. Od té doby se magický spis již nikdy neobjevil.

Kouzlo napsané myšlenky

Kouzelná literární magie je založena na prostém principu – napsané myšlenky mají daleko větší váhu než ty pouze vyřčené, stačí se rozhlédnout kolem sebe. Moudré biblické věty jsou toho důkazem, i dnes Židé zasunují lístečky se svými prosbami do skulin u Zdi nářků, turisté v Praze dělají totéž u hřbitovní tumby rabína Löwa. Magickým zaříkáváním prý byl posvěcen i Hitlerův Mein Kampf.

Zlé úmysly budou potrestány

Podle tajemné knihy stačí myšlenky zapsat na čistý list papíru, nejlépe za měsíční noci, pro zvýšení účinnosti je možné zapálit svíčku. List se pak zapečetí a pojistí krátkým zaříkáváním či modlitbou. Stálými myšlenkami na napsaný text usilujeme o jejich brzké uskutečnění. Ale pozor – varováni jsou všichni strůjci zlých přání a úmyslů! Většina z těchto negativních přání se vrací, obrátí se proti pisateli samému. Mnohdy i s daleko strašnější a silnější intenzitou. Příkladem budiž pád autora Mein Kampfu, pád jeho říše i ideologie.

Je nutné se také pohybovat v určité (přiměřené) duchovní rovině, přání mnohamilionové výhry v loterii asi splněno nebude, ale může být uskutečněno alespoň v přeneseném významu. Třeba se žadatel seznámí s člověkem, jehož pomoc bude nad zlato, nad všechny výhry.

Co je v životě důležité?

Jeden starý muž celý život toužil po majetku, přál si vlastnit tisíce a desetitisíce bankovek, protože byl velmi chudý. Zkusil vše až po literární magii a očekával výsledek. Následná rychlá devalvace měny v onom státě proměnila jeho maličké úspory ve statisícovou sumu. Za své „bohatství“ si ovšem koupil jen jediný televizor, na nic víc mu finance nevystačily. Přání mu osud splnil se stejnou rafinovaností, s jakou on sám chtěl bezpracně zbohatnout.

A z toho plyne důležité ponaučení – nepokoušejme osud a vyšší síly kvůli malichernostem. Zdraví, láska a moudrost jsou nad všechno zlato světa.

Jiří Nový

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504784
DnesDnes416
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3036
Tento měsícTento měsíc16130

Partnerské weby

apartman banner