Od nepaměti lidi fascinoval. Že má Měsíc silný vliv na celý organismus, věděli už naši prapředci. Kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů, usiluje o štíhlou postavu, může zkusit jednu z nejlevnějších a poměrně efektivních diet, která je založena právě na fázích

Měsíce. Do jaké míry lze očekávat pozitivní účinek, musí každý vyzkoušet sám na sobě. Avšak pozor, měsíční dieta není vhodná například pro lidi se srdečními chorobami, jedince s žaludečními vředy nebo s ledvinovými obtížemi, opatrní by také měli být diabetici.

Novoluní. Je to fáze, kdy Měsíc není na obloze vidět, neboť je otočený osvětlenou stranou ke Slunci, trvá asi tři dny. Před novem a v jeho průběhu je dobré se zaměřit na očištění organismu, detoxikaci, zahájit některou z osvědčených diet. Je vhodné tělo připravit na úspornější režim, v jídelníčku preferovat zeleninové a ovocné šťávy, zaměřit se na detoxikační čaje, jablečný ocet, které tělu pomohou očistit se od jedovatých látek, škodlivin.

Přibývající Měsíc. Když Měsíc dorůstá, vše, co tělo přijímá, působí dvojnásobnou silou. Je to vhodné období pro vstřebávání vitaminů a minerálů, zároveň se ale jídlo snadněji mění v tukové zásoby. Proto je dobré naplánovat si večeři nejpozději do osmnácté hodiny večerní. Jídelníček by měl obsahovat zejména bílé maso, kuřecí, krůtí, ryby, zeleninu a ovoce, také je důležité dodržovat pitný režim. Kalorickým zákuskům, šlehačkovým dortům a vůbec sladkostem je třeba se v tomto období určitě vyhnout, na váze se po nich přibírá podstatně rychleji.

Úplněk. Ukládání tuku v těle pokračuje i za úplňku. Měsíc má v této fázi ještě větší sílu než v novoluní. Je to nejlepší čas na očištění a detoxikaci těla, pro držení půstu. Organismus v této fázi intenzivně přijímá všechny látky, vitaminy a minerály a kdo chce zhubnout, bude mile překvapený, jak mu ovocný nebo zeleninový jídelníček udělá dobře. Místo vydatného jídla je dobré si dopřávat hodně vody, bylinkových čajů, neperlivých minerálních vod, zředěných džusů.

Ubývající Měsíc. Nejrychleji se tělo vypořádává s tukovými zásobami právě při této fázi Měsíce. Stačí dodržovat zdravější životosprávu, hlídat si malé množství jídla, přidat na pohybu a výsledek se dříve či později dostaví. Někdo při ubývajícím Měsíci zaznamenává menší chuť na sladké a vydatná, těžká jídla. Kdo se v jídelníčku neošidí a na talíř si naloží víc pokrmů než obvykle, nemělo by mu to v této fázi způsobit okamžité zvýšení váhy. Trávicí ústrojí je v tomto čase neobyčejně aktivní, spolehlivě fungují střeva, která jedovaté látky odvádějí z těla.  

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454508
DnesDnes542
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2415
Tento měsícTento měsíc5454

Partnerské weby

apartman banner