Krátké dny, sychravá rána, málo sluníčka. V takovém čase může ve větší míře na člověka doléhat stres, běžné starosti, špatná nálada. Jak si tzv. dobít baterky, vyhnout se úzkosti? Co může přinést chuť do

 života?

Usmívejte se

I když nemáte důvod se radovat, zkuste se přemoct a do zrcadla se na sebe usmějte. Už jen samotný fakt, že budete předstírat štěstí a spokojenost, mozek zaznamená a přispěje k lepší náladě.

Pryč se stereotypy

Snažte se občas vybočit ze zaběhnutých stereotypů, pusťte se do něčeho nového, hledejte kolem sebe pozitivní věci, příjemnou změnu. Nezáleží na tom, pro kterou aktivitu se rozhodnete - může to být tanec, vyšívání, plavání, jóga, autoškola - ale měla by vám přinést radost a potěšení, pozdvihnout sebevědomí.

Rozmazlujte se

Bez výčitek svědomí si občas dopřejte něco hezkého. Některé prožitky, jako jsou výlet do přírody, procházka se čtyřnohým miláčkem, popovídání si s přáteli nemusejí stát žádné peníze, a přesto se můžete domů vracet jako znovuzrození. Investujte třeba do víkendového pobytu, pravidelné masáže a relaxační kúry, které vás postaví rychle na nohy, posílí imunitu, podpoří celkové zdraví.

I na oblečení záleží

Pokud je vaší oblíbenou barvou oblečení černá, nelze proti tomu nic namítat. Možná potřebujete být elegantní, vypadat štíhlejší, černá barva vyjadřuje váš životní styl, nedá se s ní nic zkazit. Ale zkuste si občas obléknout veselejší kombinaci, pastelové tóny. Barva ovlivňuje nejen náladu, ale také první dojem, jaký na své okolí uděláte, výkonnost, úspěch.

Vůně povzbudí

Na stavy smutku a úzkosti zaručeně zabírají vůně. Plno energie a osvěžení přinášejí citrusy. Oblíbená vůně aplikovaná do aromalampy může být nápomocná i při bolestech hlavy. Například pomerančová vůně vyvolává pocity štěstí, antidepresivně působí citrusový éterický olejíček, balzámem na nervy je také levandule.

Deník pomáhá

Nevíte, kam dřív skočit a máte pocit, že se čas proti vám spikl? Jestliže vám přerůstají problémy přes hlavu, zkuste jednoduchou terapii. Vezměte si sešit, tužku a všechna svá trápení svěřte papíru. Uvidíte, jak rychle se vám uleví.

Nezůstávejte sami

Ani v době internetu a sociálních sítí byste neměli zapomínat na reálný život, skutečné přátele. Nezůstávejte sami, vyhledávejte společnost, utužujte harmonické vztahy s okolím. Uspořádejte párty, mejdan, „holčičí večer“. Nezapomínejte také budovat pozitivní vztah sami k sobě, naučte se mít rádi i své chyby.

Stále se na něco těšte

Přestaňte si neustále na něco stěžovat, hledat viníka za svou nespokojenost v nepříliš smysluplné práci, neochotném kolegovi, neposlušných dětech, mrzutém partnerovi. Snažte se stále na něco těšit, naplánovat si příjemné zážitky. Pokud vás nic nenapadá, vraťte se do časů minulých, ke vzpomínkám. Vybavte si některou z báječných dovolených, léto plné slunce a pohody, milování s partnerem, chvíle, kdy jste někomu udělali radost, byli jste užiteční.        

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451027
DnesDnes124
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3058
Tento měsícTento měsíc1973

Partnerské weby

apartman banner