Zmírnit podzimní a zimní chřipky či nachlazení může z koření například kurkuma, která se stává poměrně oblíbeným prostředkem téměř na všechno. U některých chronických a vysilujících nemocí má dokonce lepší účinek než běžné léky, a to bez nežádoucích

vedlejších účinků. Kombinace medu s kurkumovým práškem je výborným prostředkem proti suchému kašli. Podle odborníků má dokonce kurkumin, jenž kurkuma obsahuje, při ochraně kojenců před potenciálně smrtícím onemocněním plic ještě lepší dlouhodobé výsledky, než vakcína proti pneumokokům.

Kurkuma má silné protizánětlivé a antioxidační účinky a kurkumový čaj se po celém světě pije při nachlazení, ucpaném nose, bolestech hlavy a bolení v krku.

Stále účinný citron
Citronová šťáva snižuje sílu virů při nachlazení či chřipce a působí proti zahlenění. Její účinky jsou jak antibakteriální, tak antivirové. Klasickým způsobem je přidávání citronu do čaje, nebo je možné si udělat citronádu s medem. Tento přírodní nápoj skvěle podporuje obranyschopnost a v případě, že nemoc již propukla, napomáhá k rychlejší léčbě. Citron, jak známo, obsahuje mnoho vitaminu C, ale hlavně díky svým antibakteriálním vlastnostem působí proti infekcím krční sliznice.

Zkuste si v tomto období udělat superúčinnou směs pro podporu imunitního systému:

Půlku citronu vymačkejte do misky. Nadrobno nakrájejte dva stroužky česneku a nechte je alespoň deset minut tzv. uležet. Pak česnek se špetkou cayenského pepře (nebo chilli) vmíchejte do šťávy, přidejte lžíci kvalitního medu, řádně promíchejte a snězte.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455273
DnesDnes511
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3180
Tento měsícTento měsíc6219

Partnerské weby

apartman banner