Ovoce do jídelníčku zařazujeme zcela běžně a neumíme si bez něj život představit. Je však dobré vědět, že by se mělo jíst na prázdný žaludek před jídlem, aby nekvasilo. To by pak mohlo znamenat zbytečné potíže s trávením. Každopádně

můžete vyzkoušet třídenní rychlou očistu těla ovocem:

Jezte jen ovoce a pijte pouze džus po tři dny a budete překvapeni, jak skvěle, odpočatě a zdravě – plni energie – budete vypadat. A jaké ovoce je nejvhodnější?

JABLKO

Naši předci byli přesvědčeni, že stačí sníst jedno jablko denně a není třeba lékařů. Jablka obsahují něco málo vitaminu C, antioxidanty a flavony, které podporují aktivitu vitaminu C. Napomáhají snižovat rizika rakoviny, infarktu a mrtvice.

JAHODY

Jahody jsou nejsilnějším antioxidantem v rámci ovoce a chrání tělo před onemocněním rakovinou či ucpáním cév volnými radikály.

POMERANČ

Postačí sníst tři pomeranče denně a ochráníte se před chřipkou, vysokým cholesterolem, ledvinovými kameny a snižujete riziko vzniku rakoviny.

KIWI

Je dobrým zdrojem draslíku, magnézia, vitaminu E a vlákniny. Obsahuje dvakrát tolik vitaminu C než pomeranč.

VODNÍ MELOUN

Skládá se z 92 % z vody, kterou doplňují vysoké dávky glutathionu, jenž povzbuzuje imunitní systém. Melouny obsahují i lykopen ochraňující tělo před rakovinou, dále také vitamin C a draslík.

GUAVA A PAPAYA

Jsou jednoznačnými vítězi, co se obsahu vitaminu C týká. Guava je také bohatá na vlákninu, která pomáhá při prevenci zácpy. Papaya obsahuje mnoho karotenu, který zase pomáhá zraku.

(ngn)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2522183
DnesDnes532
VčeraVčera753
Tento týdenTento týden1285
Tento měsícTento měsíc13951

Partnerské weby

apartman banner