Kravské mléko je zdrojem vápníku, bílkovin a dalších důležitých prvků. A věřte, že ho lze skvěle využít i jako zkrášlovací kosmetický prostředek. Však také kravské nebo kozí mléko používaly k mytí a ošetření pleti už ženy ve starém Egyptě. Vědecky je

potvrzeno, že mléko působí povzbudivě na tvorbu buněk, reguluje hydrataci pokožky a obnovuje její ochrannou vrstvu.

Lucia di Moriani doporučuje mléčnou koupel nohou a rukou před pedikúrou a manikúrou, protože krásně zvláční kůži. Také říká, že by si relaxační koupel v mléku měl sem tam dopřát každý, kdo má potíže s usínáním. A prospěšná je prý pro naše tělo a pokožku koupel v mléčné lázni zvláště za chladného počasí na podzim a pak v zimě. Mrazy totiž pokožku vysušují, kůže pak může pálit nebo svědět. Patnácti až dvacetiminutová mléčná koupel je v takovém případě skvělým pomocníkem a její příprava je velmi jednoduchá. Stačí nalít litr plnotučného mléka do horké vody ve vaně a přisypat hrst soli z Mrtvého moře.

Opomíjet bychom neměli také kozí mléko, jehož účinky na lidský organismus znali už staří Římané, kteří jej nazývali elixírem mládí, krásy a dlouhověkosti. Dopustit na kozí mléko nedala ani Kleopatra, která si z něj v rámci péče o pokožku nechala připravovat koupele. Chcete-li tedy něco udělat pro zlepšení své kondice, zachování mladosti a zvýšení obranyschopnosti organismu, měli byste v pravidelných časových intervalech absolvovat čtyřtýdenní kúru kozím mlékem. Během ní je třeba každý den vypít alespoň půl litru tohoto staletími osvědčeného přírodního elixíru.

(cul)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458063
DnesDnes494
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden1189
Tento měsícTento měsíc9009

Partnerské weby

apartman banner