Někdejší ruský dopravní policista, Sergej Torop, je prý reinkarnací Ježíše Krista. K reinkarnaci podle něj došlo před šestadvaceti lety, tedy v roce 1991.

Muž si nechal narůst vous, říká si Vissarion a založil

Církev posledního zákona. Jeho poznávacím znamením jsou dlouhé šedé vlasy, bílý hábit a na nohou nepostradatelné sandály s ponožkami. Se zhruba pěti tisíci svých následovníků obývá oblast kolem malé izolované vesnice Petropavlovka (asi 3 200 km od Moskvy).

Původně žil a pracoval v malém sibiřském městečku Minusinsk. Lidé, kteří ho znali, říkají, že pak o práci přišel a vypadalo to s ním špatně. A najednou ze dne na den zmizel. Co se stalo?

Visaarion tvrdí, že se v něm cosi „probudilo“, dostal vnuknutí a pochopil, že je druhým Kristem přicházejícím 2 000 let po ukřižování toho prvního. Prý si uvědomil, že ho Bůh seslal na Zem, aby ostatním lidem vysvětlil, jak špatné jsou války a co napáchali na životním prostředí. V současné době tráví dny malováním ve své chatě, kterou obývá se svou ženou a šesti dětmi. Pravidelně káže svým ovečkám a snaží se vyjíždět už i do zahraničí, aby naverboval další věřící.

A jak žije jeho komunita? Čas se v ní měří podle Vissarionova života, aktuálně se tu žije rok 57. Všichni členové společenství jsou přísní vegani, mají zakázáno kouřit i pít alkohol, také nesmějí manipulovat s penězi. Místo Vánoc slaví 18. srpen jako hlavní svátek, protože v tento den Visssarion prvně kázal veřejnosti.

(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504804
DnesDnes436
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3056
Tento měsícTento měsíc16150

Partnerské weby

apartman banner