Je dobré schraňovat věci po zesnulých? Údajně bychom si to měli dobře rozmyslet. Alespoň tohoto názoru jsou ti, kteří rozumějí energiím a zabývají se paranormálními jevy. Stejný názor zastávají i mnozí laici s nedobrými zážitky a zkušenostmi. Duchové

prý totiž mohou přes věci, které jim kdysi patřily, nejen rozmlouvat, ale dokonce i ubližovat.

„Babička s dědou měli v domku staré a krásné stojací hodiny s dlouhým kyvadlem,“ vypráví paní Božena. „Pokud vím, zdědila je dokonce už i moje babička, ale stále šly naprosto přesně. Dokonale se hodily do vstupní haly našeho domu, takže když zemřela babička krátce po dědečkovi, připadly nám. Byly vlastně tím jediným, co nám po nich zbylo, měla jsem radost, že mám památku. Jenže nadšení nás brzy přešlo.“

Varovná poznámka

Paní Božena pokračuje ve vyprávění:

„Hodiny se začaly zastavovat. Manžel je vždy nějak rozchodil, ale za dva, někdy tři, dny stály zase. Docela dlouho jsme hledali schopného hodináře, který byl ochoten se na ně podívat. Už jsme byli rozhodnuti, že hodiny budou jen na okrasu, nakonec se jich přece jen jeden hodinář ujal. Za dva týdny jsme si pro ně jeli, hodinář nám je předal s tím, že udělal jen drobné úpravy, že jsou v pořádku. Zaskočil nás jen poznámkou, jak je rád, že se jich zbaví. Pochopili jsme to tak, že s nimi měl prostě práci, byly přece jen dost staré.

Doma zaujaly své místo a my se věnovali běžným činnostem. Večer se udělalo manželovi zle, přivolaný lékař konstatoval srdeční problémy a nechal jej odvézt do nemocnice.

Nemohla jsem v noci usnout, strach o něj mě připravil o spánek. Někdy nad ránem mě přemohla únava. Záhy mě ale probudilo divné bouchání. Šla jsem zjistit, co se děje. Před hodinami jsem strnula v úžasu. Kyvadlo se kymácelo zcela nepřirozeně - dopředu a dozadu. Zvuky vydávalo právě ono, když naráželo do dřevěné zadní stěny. Rychle jsem otevřela dvířka a zastavila je.

Při návratu do ložnice mě cosi donutilo podívat se znovu na hodiny. Stála u nich mužská postava! Rukou do prostoru pohrozila mým směrem a rozplynula se před očima. Napadlo mě, že jsem jen velmi unavená a šla si rychle lehnout.

Spala jsem jen pár hodin, bylo potřeba zjistit, jak je manželovi. Na schodech se mi náhle zatočila hlava a já spadla. Naštěstí to nebylo z velké výšky. Jen jsem si narazila ruku a bok. Když jsem se sbírala ze země, zahlédla jsem u hodin opět ten podivný přízrak!“

Nespokojený hodinář

Paní Boženu uklidnil až telefonát do nemocnice, kde se dozvěděla, že manželovi je podstatně lépe, měl dokonce povolené návštěvy. Pak ale hned zavolala kamarádce, kterou požádala o schůzku, neboť se jí musela svěřit.

„Chvíli na mě valila oči a bylo evidentní, že pochybuje o mých slovech. Znala se ale s někým, kdo mi mohl pomoci. Zanedlouho poté k nám dorazil starší pán, který na mě ale moc důvěryhodně nepůsobil. Z tašky vytáhl zvláštní maličkou virguli, kterou držel v jedné ruce. Hýbala se.

Chvíli byl úplně potichu, jenže první otázka mi vyrazila dech. Zeptal se, co udělalo to zjevení manželovi… Překvapilo mě to, protože o nehodě svého muže jsem vůbec nemluvila. Navíc mě ani nenapadlo si manželův zdravotní problém spojovat s tím podivným zjevením. Pak jsem se dozvěděla, že mi ‚kdosi‘ ze záhrobí sděluje, abych si dávala větší pozor nebo se příště zraním podstatně víc… Posadila jsem se na židli, podlamovala se mi kolena,“ vypráví paní Božena a pokračuje:

„Závěrem pátrání bylo, že s hodinami je spjata zlá entita, a to nejspíše samotného výrobce. Prý se mu nelíbí, kde se hodiny nacházejí. Sice se mi trochu ulevilo, ale bála jsem se, že by se doma mohly dít i nadále nějaké ošklivé věci. A tak jsme hodiny prodali sběrateli přes inzerát. Dotyčný kupec se do nich okamžitě zamiloval. Pro jistotu jsem jej ještě varovala. Snad jsou nový majitel i neznámá entita spokojeni.“

Vyprávění paní Boženy je důkazem, že bychom měli být v případě starých předmětů s dlouhou historií opatrní. A to i v případě, že jsme je dostali z lásky nebo zdědili po milovaných příbuzných.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456410
DnesDnes272
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4317
Tento měsícTento měsíc7356

Partnerské weby

apartman banner