Jakou moc mají emoce? To, že formují naše vědomí a potažmo tak významným způsobem ovlivňují i naše zdraví, se všeobecně ví. Ovšem výzkumy ukazují, že mohou do jisté míry měnit i naši DNA, respektive tedy naši fyzickou

podstatu a realitu.  
V roce 1991 vznikl Institute of  HeartMath. Zaměření institutu bylo hned od samého počátku zcela specifické, vědci se soustředili právě na pocity a jejich vliv na organismus. A protože jsou různé postoje a emoce připisovány srdci, upřeli pozornost na něj.
Mimo jiné prokázali, že srdce obklopuje energetické pole prstencovitého tvaru. Toto pole má takzvané toroidní uspořádání a jeho průměr se pohybuje v rozmezí 1,5 až 2,5 metru. Poté, co pole objevili, začali ho zkoumat podrobněji. A aby ověřili některé své teorie, rozhodli se, že otestují vliv emocí na DNA, která je de facto podstatou života. 
Během několika let tak zrealizovali tři pokusy. Nejprve uzavřeli lidskou DNA do skleněné kádinky v laboratoři. Do vedlejší místnosti pak postavili dárce DNA a pomocí podnětů u něj vyvolávali silné pocity, tedy tzv. koherentní emoce. Série testů s několika dobrovolníky odhalila, že se při pozitivních emocích řetězec DNA uvolňuje a natahuje, zatímco při negativních se naopak smršťuje.

Druhý experiment byl podobný, monitoroval oba subjekty elektrickými senzory. Experti umístili vzorky DNA do speciální komory a ověřovali, zda se projeví nějaké změny, budou-li dárcům DNA usazeným v jiné místnosti promítat emotivně laděné videonahrávky. S tím, jak dárce prožíval emocionální výšky a hloubky (což ukazovaly přístroje), DNA reagovala naprosto identicky. Vědci chtěli vědět, na jakou vzdálenost to funguje. Přestali s tím, když byla vzdálenost mezi dárcem a jeho DNA desítky kilometrů a výsledky přesto zůstávaly stejné. Člověk tak zřejmě může se svou DNA komunikovat nezávisle na prostoru a času.

Třetí experiment měl vědcům naznačit, zda a jak DNA naopak působí na okolní svět. Spočíval v tom, že umístili fotony světla, které tvoří náš svět, do vakua a pozorovali je na různých místech. Posléze do vakua vložili DNA a fotony se začaly chovat jinak. Sledovaly geometrii DNA, seskupily se do řetězce.  

Co si o tom myslet? Vezmeme-li v úvahu, že emoce ovlivňují lidskou DNA, která formuje okolí, mohou změnit i okolní svět. Tvoříme si tedy snad realitu svými city?

(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451193
DnesDnes290
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3224
Tento měsícTento měsíc2139

Partnerské weby

apartman banner