V počátcích nemoci nebo pro posílení imunity není třeba sahat hned po tabletkách, ale tělu dokáží pomoci i přírodní prostředky a bylinky. Mnohé z nich běžně používáme, ale jsou i méně známé, o nichž je dobré vědět.

Jadérka na trávení i proti zápalům

Výtažky ze semínek z

 grapefruitu mají opravdu širokospektrální účinky, přičemž nepoškozují prospěšnou bakteriální střevní mikroflóru. Zabraňují množení bakterií, virů a plísní, výtažek z nich napomáhá odstraňovat opary, nosní kapky účinkují při rýmě a obnovují normální stav vedlejších nosních dutin. Bioflavonoidy obsažené v jadércích navíc ulehčují trávení, čistí organismus a posilují imunitu, čímž napomáhají v prevenci proti nachlazení, infekcím a zápalům. Grepový olej sice ještě není tak známý jako jiné přírodní prostředky, ale vyplatí se jej mít doma po ruce.

Čaj z lapacha

Z nadrcené vnitřní kůry stromu lapacha lze připravit čaj, jenž je výborným pomocníkem v počátcích nachlazení, rýmy a při zánětech průdušek nebo dutin. Působí totiž na viry, bakterie i plísně. A jak si jej můžete připravit? Do čtvrt litru vroucí vody dejte lžičku lapacha a potom ještě pět minut vařte. Čaj odstavte a nechte louhovat přibližně čtvrt hodiny. Pijte jej vlažný po doušcích. Denně se doporučuje vypít od dvou deci do dvou litrů. Pozor však, s léčbou nezačínejte, pokud máte horečku!

Někdo by mohl mít na lapacho alergii, proto je dobré vyzkoušet nejdříve malé množství čaje, než se přistoupí k jeho celodennímu popíjení.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450129
DnesDnes544
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden2160
Tento měsícTento měsíc1075

Partnerské weby

apartman banner