Lidé, kteří zmizí doslova před očima, jevy, jež nemají racionální vysvětlení. Takových případů bylo popsáno mnoho. Rodilý Ital George Sodder ale ztratil za neuvěřitelných okolností hned pět dětí najednou. Záhada nebyla dosud objasněna.

Šťastný začátek nového života

Na

začátku 20. století bylo cílem mnoha italských rodin splnit si americký sen. George, který byl tehdy velmi mladý, svou rodinu v tomto směru rozhodně nezklamal. Později v Americe založil prosperující firmu a oženil se. Zplodil celkem deset dětí v městečku Fayetteville a žil si velmi klidný a hezký život. Vše se ale změnilo v roce 1945, kdy jeho rodinu postihla velká tragédie. Na Vánoce, kdy se Sodderovi chystali užít nejkrásnější svátky roku, by celá rodina nejraději zapomněla. Dům zachvátil požár, při němž se povedlo Georgovi zachránit čtyři děti, pátý syn tehdy bojoval ve válce. Dalších pět dětí zůstalo v domě.

Pět dětí zmizelo beze stopy

Matka, Jenny Sodder, zaslechla v polospánku divný zvuk. Všichni již spali, nevěnovala mu tedy zvláštní pozornost. Krátce poté ovšem vzbudil Georga dusivý dým, dům byl v plamenech. Povedlo se mu zachránit dvě dcery a dva syny. Chystal se vrátit za dalšími dětmi. V následujících chvílích si ale musel připadat, jako v šíleném hororu. Nenalezl žebřík, který byl jinak vždy na stejném místě. Nebylo se jak dostat do vyšších pater domu a pomoci ostatním dětem. Nenastartoval ani svůj vůz, přestože stále skvěle fungoval. Nebylo možné se dostat k telefonu a zavolat hasiče. Nakonec nabídli pomoc sousedé a hasiče jednoho po druhém kontaktovali v jejich domovech. Než se celý hasičský sbor posbíral, uběhlo několik dlouhých hodin. Hasit už tedy nebylo prakticky co. Dům shořel do základů. Následoval ale další šok. V požářišti nebylo nalezeno jediné tělo! Přestože bylo zcela nemožné, aby těla shořela beze zbytku. Závěr vyšetřování byl ale nekompromisní. Děti byly prohlášeny za mrtvé, vystaveny byly i úmrtní listy. Všech pět dětí tehdy zmizelo beze stopy. Nebyla řádně vysvětlena ani příčina požáru.

Bezvýsledné pátrání

Manželé Sodderovi se po vzpamatování z prvotního šoku dali do svého vlastního vyšetřování. Zvuk, který Jenny slyšela, přičítali úmyslnému založení požáru, nejspíše šlo o zápalnou láhev. George si zase vzpomněl, že mu bylo krátce před tím vyhrožováno, když odmítl zaměstnat jednoho muže. Rodina kontaktovala FBI, najala soukromého detektiva. Její snažení ale nepřineslo jedinou informaci k objasnění záhady. George pátral dál. Rozeslal podobizny dětí prakticky po celých Spojených státech. Jezdil na místa, kam ho posílali lidé s tím, že zahlédli jeho potomky. Bezvýsledně. Doufal, že zlom přijde s dopisem, ve kterém byla vložena fotografie jeho již dospělého syna Luise. Najatý detektiv se vydal na adresu, jíž udával pisatel. Sám George už neměl sílu se vypravit na uvedené místo. Možná to bylo dobře - detektiv se nejenže nevrátil, ale dokonce záhadně zmizel! Stalo se tak v roce 1968.

Krátce na to George zemřel. Jeho žena ho přežilo bezmála o dvacet let. Žádné další informace o zmizelých dětech už ale nedorazily. Případ nebyl nikdy objasněn, žádné z dětí nebylo nalezeno. Do dnešního dne je tedy záhada ztracených Sodderových dětí nevyřešena. Nejspíš se již ani nedozvíme, co se stalo a proč.

(nak)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455218
DnesDnes456
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3125
Tento měsícTento měsíc6164

Partnerské weby

apartman banner