0839proč1Víte, proč odborníci na výživu a nutriční terapeuti doporučují olivový olej jako součást každodenního zdravého jídelníčku? Vedle vitaminů A, D, K, vápníku, železa nebo draslíku bohatě obsahuje polyfenoly, které účinně snižují pravděpodobnost výskytu

různých chorob, a to v jakémkoli věku. Jak potvrzují seriózní vědecké studie, olivový olej patří k nejzdravějším tukům na světě, lze ho bezesporu považovat za účinný všelék na běžné neduhy.

Proč se bez něj neobejde ani domácí lékárnička? Například teplý olivový olej uleví ztuhlým svalům, jemná masáž svaly prohřeje, bolest povolí. Také je výborným prostředkem při unavených nohách po celodenní zátěži. Nohy se ponoří do umyvadla s teplou vodou, přidají se dvě lžičky olivového oleje a kapku některého z voňavých esenciálních olejů, například borovicový. Vznikne příjemná lázeň, která odplaví nejen únavu nohou, ale také stres, negativní myšlenky, špatnou náladu. Mnoho lidí nedá dopustit na polévkovou lžíci olivového oleje užívanou ráno nalačno. Podpoří tak správnou činnost střev, je to výborný prostředek proti zácpě, nadýmání a pálení žáhy. Pravidelné používání olivového oleje při přípravě pokrmů je také vhodnou prevencí proti stařecké demenci, Alzheimerově chorobě, přispívá k dlouhověkosti. V kombinaci se zeleninou se stává olivový olej významným ochranným faktorem před rakovinou trávicího traktu, pomáhá snižovat krevní tlak, předchází řídnutí kostí. Olivovému oleji se připisuje i schopnost zpomalovat ztrátu paměti, působit protizánětlivě, a tím snižovat bolestivost kloubů a tkání. Je také doporučovanou kuchyňskou surovinou pro diabetiky, neboť pozitivně ovlivňuje glukózový metabolismus.

Pamatujte na to, že i v případě olivového oleje se vyplatí investovat do kvality. Za jedinečný produkt lze považovat krétský extra virgin olej z vybraných tradičně pěstovaných olivovníků z okolí Herakleionu. Olej je lisovaný pouze mechanickým způsobem za studena. Jeho kyselost je mnohem nižší než 0,5 %, a proto se řadí mezi vysoce kvalitní oleje, neboť u jiných olejů tohoto typu dosahuje 0,8 %. Jeho nespornou výhodou je také obal, v plechovkách je bezpečně chráněn před světlem a dalšími vlivy, které by mohly negativně ovlivňovat jeho kvalitu.

(se)

DODATEK

Extra panenský olivový olej špičkové kvality si můžete objednat prostřednictvím zásilkového obchodu Spirit centrum na telefonním čísle 800 050 259, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a také v e-shopu na www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506800
DnesDnes639
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden639
Tento měsícTento měsíc18146

Partnerské weby

apartman banner