0845kdyžAkutní zánět krčních mandlí vyvolává bolest při polykání. Dalšími příznaky jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů. K angíně dochází při snížené imunitě organismu. Pokud příznaky přetrvávají déle než tři dny, měl by nemocný vyhledat lékařskou pomoc. Výrazné antiseptické účinky má

tymián a šalvěj. Řecký léčivý čaj je výborný nejen na bolest v krku, ale i na rýmu, kašel, horečky. Patnáct gramů sušeného tymiánu a stejné množství šalvěje zalijete 600 ml horké vody a necháme čtvrt hodiny louhovat. Poté slijete a dochutíte medem. Těmto bylinkám se ale vyhněte v těhotenství. Pro posílení imunity pijte každé dvě hodiny šálek čaje s echinaceou. Můžete přidat další bylinky, jako jsou podběl, divizna, šalvěj a proskurník.

Polévky česnečka či cibulačka jsou ideálním prostředkem pro utišení bolesti v krku a pro boj proti infekci. Vyzkoušejte praktiku orientální medicíny a poklepávejte jemně prsty - jednou denně asi dvacetkrát - na hrudní kost u dolního okraje hrdla. Tento poklep tonizuje brzlík, který hraje důležitou roli v posílení imunity.

Bolesti v krku se rychleji zbavíte, když zkusíte několikrát během dne vypít po malých doušcích sklenici horké citronové šťávy s medem. Čajem ze slézu zmírňujete bolest a zánět v krku a v dutině ústní. Lze s ním redukovat také chrapot.

Vyzkoušet můžete i cibulový obklad. Ve čtyřech lžících vody povaříte dvě stě gramů na kolečka pokrájené cibule a dvě lžíce anýzu. Vzniklou kašičku nanesete na kousek plátna a teplý obklad přikládáte jednou denně na krk. Obklad překryjete igelitem a převážete suchou šálou. Necháte působit dvě hodiny.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452194
DnesDnes101
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden101
Tento měsícTento měsíc3140

Partnerské weby

apartman banner