0746úžasnáAnch nebo také nilský kříž je jedním z hlavních symbolů starověkého Egypta. Býval často vyobrazován v souvislosti s bohyní Eset (Isis), která patřila k nejuctívanějším bohům starého Egypta a jako manželka boha Usira a matka boha Hora představovala

patronku života. V hrobu královny Nefertiti je bohyně zobrazena jak předává královně život symbolizovaný Anchem. Kříž se tak stal pro Egypťany nositelem života a nesmrtelnosti, narození či oživení. Není divu, že egyptští bohové jsou často vyobrazováni s tímto křížem v ruce. V době šíření křesťanství převzali v Egyptě symbol koptští křesťané. Jeho tvar zdánlivě připomíná lidské tělo s rozpaženýma rukama a smyčka v horní části kříže představuje hlavu, často býval vytesán uvnitř pyramid, na sarkofágy zemřelých, na hole kněží či byl v kresbách kladen do rukou bohů. Podle některých badatelů symbol představuje magickou smyčku s kouzelnou mocí, svazující zvláštní kombinaci elementů. Podle jiných horní kružnice značí Slunce na horizontu, vyjádřeném vodorovnou čarou. Svislá čára v tomto případě znázorňuje spojení vesmíru se zemí. V symbolu lze též spatřovat prosícího člověka s rozpaženýma rukama či symbol ukřižování, kombinaci pozitivního a negativního (jako například světlo a tma), živly, jako jsou voda a vzduch, nebo také klíč k podsvětí.

Harmonie těla i ducha

Každopádně kříž Anch s ochrannými starověkými hieroglyfy v sobě skrývá významnou duchovní symboliku dávného Egypta. Má nebývale příznivý vliv na lidský organismus - pomáhá doplňovat vnitřní energii, kterou člověk dostává z vesmíru, planet a hvězd. V nepříznivých podmínkách dochází ke snižování této vnitřní energie, člověk pociťuje únavu, vyčerpanost, bolest. Právě Anch neboli Nilský kříž pomáhá načerpávat novou vnitřní léčivou energii, odstraňuje tyto problémy a spouští samouzdravující proces v organismu. Jako symbol harmonie a ochrany přitahuje kladnou energii, ochraňuje člověka před špatnými silami a energiemi, pomáhá odstraňovat negativní záření z televizorů, monitorů i patogenních zón. Dobře působí na lidi úzkostlivé, váhavé, s nervovými poruchami.

(luv)

Originální a energeticky nabitý přívěsek Anch si můžete objednat na: www.spiritobchod.cz nebo na tel.: 472 744 568, případně na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504777
DnesDnes409
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3029
Tento měsícTento měsíc16123

Partnerské weby

apartman banner