0846aroma2Jste neustále ve stresu, unavení, vyčerpaní? Na posílení duševního zdraví je nejlepší dostatečný spánek, příjemný odpočinek, pestrá strava, ale také aromaterapie. Výtažků z aromatických rostlin si lidé cenili již ve starověku, mají silný terapeutický účinek na

psychiku. Obliba éterických olejů stoupá nejen vzhledem k jejich terapeutickým účinkům, ale sehrává důležitou roli i k navození dobré nálady, provonění domova, místnosti, pro pocit radosti a potěšení. Éterické oleje se využívají také k různým druhům masáží, na inhalace, ke koupelím, ve zředěné formě na ošetření pokožky, do osvěžovačů vzduchu a podobně. Ovšem každý člověk je jiný a musí si vyzkoušet, která vůně u něj vyvolá příjemné vzpomínky, pozitivní emoce, pomůže zahojit duši a uvolnit tělo. Při výběru éterických olejů nelze podceňovat osobní vnímání jednotlivých vůní. Po kterých olejích sáhnout k nastolení rovnováhy a celkové tělesné i duševní harmonie?

Obecně platí, že borovice obnovuje sebedůvěru, napomáhá k lepší koncentraci, zbavuje pesimismu. Cedrový esenciální olej bude vhodný pro nervózní jedince, používá se proti ospalosti, zlepšuje paměť, mírní úzkost a zlost, překonává stres. Levandule má výrazně snižovat krevní tlak, utišuje bolesti hlavy, pomáhá s přecitlivělostí, nespavostí a migrénou. Ylang-ylang poslouží ke zmírnění agresivity, podporuje soustředění, pomáhá odstraňovat bloky v sexuální oblasti, příznivě působí při impotenci a frigiditě. Pokud máte, jak se říká, nervy na pochodu, jste nervózní, ovládá vás tréma, dobrou volbou bude šalvěj. Doporučuje se také lidem, kteří se nadměrně potí, tlumí též menstruační potíže, zmírňuje stavy melancholie. S fyzickými symptomy chřipky, s bolestí zubů, žaludečními nevolnostmi, při nadýmání, ucpaných nosních dutinách, neuralgií může pomoci máta. Na mentální rovině svědčí při problémech se spánkem, zoufalstvím, napětím, hyperaktivitou. Růže dodá pocit pohody, zmírní beznaděj, depresi, úzkost, působí také jako afrodiziakum. Je účinná při bolesti hlavy, potížích s oběhovým systémem, když je člověk ve stresu nebo se ho zmocní úzkost.

(map)

DODATEK

Některý z esenciálních olejů si můžete za výhodnou cenu objednat v zásilkovém obchodě Spirit na telefonním čísle 472 744 568 nebo prostřednictvím internetu: www.spiritobchod.cz či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2729160
DnesDnes60
VčeraVčera451
Tento týdenTento týden1038
Tento měsícTento měsíc18472

Partnerské weby

apartman banner