0647ořechovéOřešák královský se nazývá také vlašský, protože do střední Evropy jej přinesli Římané jako užitkový strom z Itálie (Vlach). Dnes se pěstuje především pro chutná olejnatá semena - ořechy. Staré stromy často rostou přímo na dvorech, protože dřívější

obyvatelé oceňovali schopnost listí ořešáku odpuzovat mouchy a komáry. Pod ořechy jich bývá jen málo a převislé větve nejen poskytují stín, ale také brání růstu plevelů. Strom totiž obsahuje látky, které brání klíčení a růstu mnoha jiných rostlin. Kdo jí ořechy, dělá dobře. Vlašáky totiž tělu poskytují železo, jež chrání před chudokrevností, hořčík, jehož nedostatek způsobuje oslabení psychiky, svalové křeče a dále například srdeční potíže. Vlašské ořechy obsahují také zinek, což je výborný pomocník na ekzémy, akné a při vypadávání vlasů, značné množství draslíku chrání před poruchami krevního oběhu.

Ořechy v domácnosti

Vlašské ořechy, které chceme zpracovat bez slupky, uvaříme v mléce a pak slupku ostrým nožem odloupneme. Nakonec se opláchnou a osuší v ubrousku. Ořechy můžeme místo mletí rozdrtit. Dáme je do mikrotenového sáčku a poklepeme paličkou na maso. Posypeme-li ořechová jádra trochou cukru, nebudou při krájení odskakovat z prkénka. Těžko se loupají? Přelijeme je vařící vodou a necháme dvacet minut odstát. Pak špičkou nože skořápky snadno oddělíme. Chuť starých ořechů oživíme tak, že je v hrnci zalijeme vařící vodou a přikryjeme. Vyndáme je až druhý den, lehce osušíme a necháme pomalu schnout rozložené na papíře. Chutnají jako čerstvé. Skvrny od vlašských ořechů na rukou nejlépe odstraníme důkladným drhnutím petrželovou natí.

(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453007
DnesDnes323
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden914
Tento měsícTento měsíc3953

Partnerské weby

apartman banner