Typ pleti je každému dán geneticky a je určen činností mazových žláz, velikostí kožních pórů a celkovým vzhledem pleti. Pokožka je odrazem vnitřního zdraví, závisí i na zdravé stravě s dostatečným množstvím vitaminů a minerálních látek a na pravidelném přísunu tekutin. Pro pleť jsou nejvhodnější vitaminy řady B, které ji chrání před nepříznivými vlivy prostředí a zvyšují její kvali tu.

Typy pleti jsou čtyři:
l. Normální, bezproblémová pleť, které stačí pravidelné čištění a hydratování, aby zůstala svěží a mladá. Jen pozor na sluneční záření, to urychluje její stárnutí.
2. Mastná pleť potřebuje pravidelné čištění. Tak se snižuje tvorba mazu, který zanáší póry a podněcuje vznik akné. Čištění se ovšem nesmí přehánět, jinak vyvolává další tvorbu mazu. Důležitá je také pravidelná hydratace a ochrana před působením ultrafialového záření.
3. Suchá pleť je na ošetření velmi choulostivá, proto jak čištění, tak hydratace a ochrana před slunečním zářením musí být jemné. Citlivost pleti a zklidnění podráždění snižují výživné a regenerační krémy bez konzervantů.
4. Náročná na volbu kosmetiky je smíšená pleť. Zde se musí respektovat požadavky mastné a suché pleti současně. Čištění a hydratace musí být jemné, nedráždivé pro kůži a zároveň musí zabraňovat vzniku černých teček a akné. Této pleti prospívají lehké hydratační emulze, které dovedou stáhnout póry.

Jak určit typ pleti? Ráno asi dvě hodiny po běžném očištění si prohlédneme svou pleť v zrcadle při denním světle. Při normální pleti uvidíme uzavřené póry bez černých teček. Pleť je hebká, hladká a jemně růžová. Máme-li mastnou pleť, zjistíme zvětšené póry a výrazné černé tečky. Pokožka je pórovitá, nerovná, bledá. Máme-li suchou pleť, jsou póry téměř neviditelné, pleť je velmi jemná a často podrážděná. Nejčastěji se vyskytuje pleť smíšená s rozšířenými póry, čelo bývá mastnější a tváře sušší. Zjistíme to přiložením jemného papíru. Kosmetické přípravky pak kombinujeme podle výsledku.
(ksa)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454472
DnesDnes506
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2379
Tento měsícTento měsíc5418

Partnerské weby

apartman banner