Kouření cigaret a doutníků má na člověka špatný vliv, zejména na jeho zdraví v oblasti kardiovaskulárního systému. Vědci v posledních letech začínají sbírat mnohé informace a zjišťují, jaký vliv má kouření na mužskou pote nci i na ženskou frigiditu.

Není žádným tajemstvím, že více než u poloviny neplodných manželství patří muž mezi silné kuřáky, tím rozumíme, že denně vykouří přes dvacet cigaret. Čím více muž kouří, tím má méně kvalitní ejakulát, méně spermií, které mají i pomalejší pohyblivost. Zatím vědci nezjistili, proč tomu tak je, že u mužů - kuřáků dochází kouřením k silnému narušení funkce mužského pohlavního tkaniva.

Jaký je vztah mezi kouřením a pohlavním životem? Vědci porovnávali v této oblasti kuřáky a nekuřáky po mnoho desítek let a došli k následujícím závěrům. Zjistilo se, že kuřáci kolem dvaceti až třiceti let svého života doslova překypují větší sexuální aktivitou, bývají i sexuálně podnikavější, ale velmi snadno se ve svých vztazích dostávají do těžkopádných konfliktů. Ničivé látky v cigaretách, které vdechují po dobu několika let, ničí cévy v oblasti malé pánve a obou dolních končetin. Zde se zhoršuje prokrvení a tudíž i snadněji kolem čtyřicátého roku života u nich nastupuje neúprosná impotence.

Dlouhodobé kouření vede k trvalým a nezvratným zúžením v oblasti krevních cév a to nejenom v oblasti pohlavního orgánu muže a ženy, ale v celém jejich těle. Muži, kteří kouří hodně cigaret denně, mívají již kolem pětatřicátého roku věku kratší a méně intenzivní erekci. Je to způsobeno tím, že z kouře se do jejich krve dostávají jedovaté produkty, dochází mimo jiné ke změnám určité pojivové tkáně, která se smršťuje, takže se u mužů de facto při dlouhodobém kouření smršťuje délka penisu. Ve své podstatě zde platí pravidlo, čím déle muž kouří, tím více se vystavuje nebezpečí, že bude mít každým rokem menší a menší délku penisu. A to nemluvíme o větším riziku vzniku rakoviny, především v oblasti plic, močového měchýře a prostaty.
MUDr. Jan Miklánek
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455244
DnesDnes482
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3151
Tento měsícTento měsíc6190

Partnerské weby

apartman banner