Následujícími testy rychle zjistíte, jak fit skutečně jste. A to lze zcela jednoduše provést i v klidu do mova.

Prověřte si pohyblivost kloubů
Provádí se takto: Postavíme se rovně. Zvedneme pravou ruku a položíme ji na šíji. Levý vrch dlaně položíme na páteř, ruce suneme k sobě tak daleko, jak to jen jde a naopak. Levou ruku shora, pravou zdola.
Vyhodnocení: Dokážete položit ruce na sebe? Potom jste na tom s klouby dobře. Dotýkají se špičky prsty? Ještě dobré. Jestliže ruce na sebe nedosáhnou, je třeba se zaměřit na denní gymnastiku. Mimochodem, jde-li to s jednou rukou lépe než s druhou, je to normální.

Analyzujte riziko infarktu
Provádí se takto: Rozhodující je objem břicha. Postavte se uvolněně. Položte krejčovský centimetr kolem boků, ale břicho nezatahujte. Kolik je to centimetrů?
Vyhodnocení: Čím větší je objem břicha, o to vyšší je riziko. Obvod 80 cm nebo méně - riziko srdečního infarktu nebo jiné srdeční nemoci je normální. Obvod 81 - 88 cm už znamená vysoké riziko. Bude dobré konzultovat svůj jídelníček s odborníkem, který doporučí vhodný sport, jenž povede ke zhubnutí a bude dobrý pro cévy.

Testujte svůj mozek
Provádí se takto: Využijte momentu klidu. Koncentrujte se a odečítejte od 100 po sedmi. Jak daleko dojdete, aniž musíte jen jednou překontrolovat výsledek?
Vyhodnocení: Jestliže se snadno dostanete k číslovce 65 a níže, je koncentrace v pořádku. Když ne, pak denně trénujte mozek křížovkou, častěji se učte nějakou píseň nebo báseň nazpaměť.

Přezkoušejte své plíce
Provádí se takto: Zaujměte pohodlnou pozici, na několik minut se uvolněte. Vezměte hodiny a počítejte, kolik dechů uděláte za minutu.
Vyhodnocení: Počet dechů v klidu vyjadřuje, jak dobře zásobují plíce tělo kyslíkem. Jestliže 15 nebo méně, vaše plíce pracují super, 16 - 25, zvažujte, zda byste neměli provozovat nějaký sport, přes 25 - bude dobrá konzultace s lékařem.
(alž)
FOTO: GENINV.NET
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2524122
DnesDnes238
VčeraVčera761
Tento týdenTento týden3224
Tento měsícTento měsíc15890

Partnerské weby

apartman banner