Hledači svatého grálu pátrají po staletí po čemsi záhadném. Doufají, že vysněný pohár či nádobu naleznou v nějaké tajné skrýši a opravdový smysl grálu jim uniká. Během 2. světové války po tomto posvátném předmětu pátraly speciální jednotky německé armády. Hlavním koordinátorem byl profesor Otto Rahn. Byl horlivým zastá ncem ničím nepodloženého mýtu o Montséguru, poslední baště katarů. Právě tady má ležet skrýš, úkryt se svatým grálem. Kdo jej ukořistí, může se stát pánem světa, domníval se Rahn. Své služby nabídl Adolfu Hitlerovi a šéfovi SS, Heinrichu Himmlerovi. Výzkum mohl začít.

Před časem se nám podařilo kontaktovat muže, jehož vzdálený příbuzný sloužil v jednom z pátracích oddílů, i když jen jako „pěšák“. Pocházel z bývalých Sudet a musel narukovat. Díky své specializaci (geologie a hornictví) se dostal do výše zmíněné jednotky. Náš svědek hodně vyslechl. O tajných věcech prý mluvit nesměl, přesto ale mnoho zajímavostí uniklo. Muž se dostal až do Francie (v roce 1943), kde tou dobou operovala už jiná tajná skupina. V jejím vedení stáli vesměs členové okultní společnosti Ahnenerbe (Odkaz či Dědictví předků).
U Montséguru se pátralo velmi horlivě, archeologické práce se prý hodně podražily, ale Himmler zajistil další finance. V roce 1944 všechny speciální oddíly z Francie kvapem odešly. Proč? Byl už úkol dokončen? Měli Němci strach z Američanů a blížícího se konce války? Nebo se pátrání přesunulo jinam?

Podivný je i osud Otty Rahna, „grálového filosofa“. Zmizel po sněhové vánici v Alpách. Pamětníci ale tvrdili, že žádná vánice v horách nezuřila. V osobním spise mladého podivínského profesora je připsáno, že spáchal sebevraždu, zemřít měl po požití jedu. Tedy žádné Alpy, žádná sněhová bouře. Záhady narůstají, stačí pátrat po osudech dalších „grálových“ prominentů. Také většina vedoucích z řad Ahnenerbe po operaci u Montséguru kamsi zmizela, poslední prý dodnes žije kdesi v Latinské Americe. V cizině také žije náš „zatoulaný“ svědek. A zda se po grálu pátrá i dnes? To neví a ani prý vědět nechce…
(jiř)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458312
DnesDnes108
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1438
Tento měsícTento měsíc9258

Partnerské weby

apartman banner