V roce 1966 skupina archeologů pracujících v okolí indických měst Mohendžo Daro a Harappa narazila na kostry rozházené po velkém prostranství, jako by je potkala náhlá smrt. Nebyly na nich stopy po nějakých ranách a vykazovaly velký stupeň radi ace.

Našlo se tam také mnoho spálené země a mnoho kusů ohořelého nářadí. V Indii bylo objeveno ještě jedenáct antických měst se stopami takových mohutných explozí. Pouhým okem je vidět, že byly vystaveny vysokým teplotám. Masivní zdi a základy jsou zataveny do jedné masy. Lze dodat, že satelitní snímky z těchto míst neprokázaly vulkanickou činnost. Jejich okolí dodnes obklopuje pustina, ačkoliv kdysi, jak svědčí vykopávky, to byl kraj porostlý rostlinstvem.

Stopou prehistorické nukleární války je také kráter Lonar, ležící 400 kilometrů od Bombaje. Má ideálně kulatý tvar v průměru 2154 metrů. V jeho okolí nebyly nalezeny stopy po meteoritu. Kolem něj jsou vidět stopy vzduchových vln velmi vysoké teploty, překračující 600 tisíc atmosfér. I přes všechna tato fakta vědci nechtějí otevřeně diskutovat o možnosti někdejší atomové války, jen podotýkají, že tyto geologické a archeologické případy nelze vysvětlit přírodní katastrofou. Tyto stopy je možné nalézt i mimo Indii.

Po explozi atomové bomby na pustém území Nového Mexika se písek změnil v zelené sklo. Nad tím uvažovali archeologové, kteří pracovali v údolí Eufratu. Narazili totiž na stopy zemědělské kultury před osmi tisíci lety: Když kopali hlouběji, objevili ještě starší pastýřskou kulturu a ještě dále stopy jeskynního člověka. Když zašli ještě hlouběji, našli hrubé vrstvy písku roztaveného na zelené sklo. Na něco takového narazili ještě na dvou místech Afriky.
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458310
DnesDnes106
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1436
Tento měsícTento měsíc9256

Partnerské weby

apartman banner