V roce 1953 obyvatelé britského ostrova Canvey našli v mělké vodě tělo zvláštní bytosti. Informovali úřady a ty přivolaly vědce z Londýna. Bytost byla 80 cm dlouhá, nohy a chodidla měla přizpůsobené k chození, měla hrubou červenohnědou pokožku, hlavu s vypouklým a očima. Vědci bytost vyfotografovali a spálili.

Následujícího roku, 11. srpna 1954, pastor Joseph Overs na téže pláži našel malé mrtvé tělo, podobné tomu z loňského roku. Ve výzkumné zprávě byla napsáno, že bytost měřila 1,3 metru a měla hmotnost 11 kilogramů. Měla dvě oči, nosní otvor a ústní dutinu se silnými a ostrými zuby. K dýchání jí sloužil orgán podobný plícím. Byla pokrytá tvrdou růžovou pokožkou, jakou mají vepři. Bytost měla dvě krátké nohy se symetricky vykrojenými chodily s pěti malými prsty. Tato tajemná stvoření se nepodařilo identifikovat. Zpráva nebyla ani veřejně publikovaná.

Osoby, které ji však četly, si spojily nalezené tělo se stopami, které objevily před sto lety v hrabství Devonshire. V únoru 1855 tam ve sněhu místní obyvatelé našli stopy malých bosých nohou.

Překvapující nebylo pouze to, že někdo chodil bos po sněhu, ale že běhal po plotech, střechách, stěnách domů. Kdo to mohl být? Odkud přišel, to nikdo nevěděl, ale stopy vedly od Topshamu a Bictonu na severu do Dawlesu a Totnesu na jihu. Trasa byla dlouhá 160 kilometrů a končila - v moři! Tajemná bytost vešla do vody a nikdo o ní nikdy víc neslyšel až do roku 1953.
(han)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457812
DnesDnes243
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden938
Tento měsícTento měsíc8758

Partnerské weby

apartman banner