Ještě dnes vstávají obyvatelům Rostovské oblasti v Rusku vlasy hrůzou, když někdo vysloví jméno masového vraha Andreje Čikatila. V 80. letech sadisticky zavraždil a zneužil 53 obětí, mezi nimiž nechyběla ani devítiletá dívka. Ruský Jack Rozparovač, jak se šílenci přezdívalo, byl zatčen v Novočerkasku, byl usvědčen a odsouzen k trestu smrti. Duše nebezpečného nekrosadisty a kanibala ale nenalezla pokoj ani po smrti, zjevuje se na různých místech!

Obrovskou zásluhu na vyřešení případu má speciální tým ruských vyšetřovatelů, kteří pracovali pod vedením Viktora B. a také profesor Michail B., autor vrahova psychologického profilu. Vyšetřování bylo obestřeno četnými záhadami. Nakonec zatkli padesát tisíc sexuálních deviantů, patnáct z nich se k činům ochotně přiznalo. Proč vlastně? Alexander K. Je nevinně odsouzen a popraven. V bažinách se zjevují přízraky neznámé zrůdy a duchové obětí, situace se dramatizuje. Profesor vytvoří vrahův profil, hledá se vysoce inteligentní psychopat, který byl v minulosti sám sexuálně zneužíván, ve věku od 40 do 60 let. Mrzačením obětí se pokouší o ovládnutí jejich těl i duší. A určitě se měl vyznat v černé magii, stálo v posudku. Profesor se nemýlil, Andrej Čikatilo sice pracoval jako dělník, ale měl vysokoškolské vzdělání (byl doktorem filologie), původně na vysoké škole dokonce učil. A skutečně se jednalo o kdysi zneužívaného muže, on sám byl sojkou, jak se v kraji říkávalo temperamentním jedincům. Tento deviant byl schopen dosáhnout orgasmu pouze v přítomnosti umírající oběti.

Patnáctého října 1993 byl odsouzen k trestu smrti zastřelením a 14. února 1994 byl popraven. Podle očitých svědků se v soudní síni choval jako zvíře, přerušoval porotu řevem, předstíral nepříčetnost. Trik mu sice nevyšel, co ale vidí ještě dnes lidé v místních bažinách?
(jiř)
FOTO: ANREJ ČIKATILO, CRIMINALMUDS.WIKIA.COM 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458312
DnesDnes108
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1438
Tento měsícTento měsíc9258

Partnerské weby

apartman banner