Parní vlak Generál Belgrano, jezdící na trati mezi Buenos Aires a hranicemi s Chile, byl v roce 1937 vyhozen do vzduchu. Strojvůdce, topič a osmnáct pasažérů zahynuli na místě. Výbuch rozmetal lokomotivu na kusy a těžce poškodil několik vagonů. Vlak přesto jezdí po své trase dál. Jeho přízrak uhání noční krajinou, nahání hrůzu cestujícím i železničářům a přivolává na ně další ne štěstí.

Nejčastěji bývá vídán na úseku mezi Salto a Campo Quijano, kde je mu připisována série tajemných úmrtí. Jeho supící lokomotiva byla spatřena na kolejích v době, kdy dopravní společnost zastavila provoz, neboť zde byl vážně poškozen železniční most. Krátce poté policie objevila na trati mrtvoly dvou mužů a jedné ženy. Soudní lékař potvrdil, že byli v noci přejeti vlakem. Těžká zranění nemohla vzniknout jinak. Problémem bylo, že zde po dobu několika dnů žádný spoj nejel, a vzhledem k tomu, že byl most stržen, ani jet nemohl. Dalších sedm mužů, dvě ženy a chlapec vypadli, vyskočili anebo byli vyhozeni z různých osobních vlaků. Strojvůdce vždy tvrdil, že v protisměru přijížděl Generál Belgrano.

Dráhy se z pochopitelných důvodů snažily tyto informace zamítat. Ale pak se s přízrakem setkal sám vrchní šéf železnic Maurice R. Lugo. Cestoval tehdy ze Salta do Antonio de los Cobres, když jeho vlak bez zjevné příčiny zastavil. Ředitel neváhal a šel se podívat, co se stalo. V šeru stálo na kolejích něco velkého a černého s těžkou, matně zářící lucernou vpředu. Byl to předek dávno zničené lokomotivy Generál Belgrano. Její komín vypouštěl páru a stroj se třásl, jako by každou chvíli chtěl vyrazit kupředu. Přízračný vlak ještě chvíli blokoval trať a pak zmizel.

Na místo se sjeli kněží, exorcisté, senzibilové i odborníci v parapsychologii. Jejím cílem bylo očistit trať od nánosů záporné energie, a tak přízrak jednou provždy vymazat ze světa. Veškeré úsilí bylo marné. Generál Belgrano jezdí po své trase dál…
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456322
DnesDnes184
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4229
Tento měsícTento měsíc7268

Partnerské weby

apartman banner