Jak je možné, že zcela obyčejné předměty dovedou na své majitele přivolat neštěstí a mnohdy i smrt? Proč přinášejí smůlu věci, které by měly člověku sloužit ?
Astrologové tvrdí, že mnoha lidem, jejichž životy skončily tragicky, u ž v okamžiku narození hvězdy nevěštily nic dobrého a že tedy nešťastná budoucnost byla zákonitou jistotou. Podobný princip působí na vše okolo nás. Prokleté předměty snad vznikaly ve chvílích a na místech, kterým zrovna hvězdy nepřály, a je tedy přirozené, že jsou osudově spjaty s neštěstím, které pak přenášejí na své majitele.

Slavný automobilový závodník hrabě Zborowski se zabil ve svém voze na francouzském pobřeží. V okamžiku smrti měl na ruce prsten velmi zvláštního, nepřehlédnutelného tvaru. Říkalo se, že tento šperk přináší neštěstí. Za dobu pouhých několika let byl celkem pětkrát nalezen na prstě mrtvoly. Šlo o zavražděné, nebo jinak tragicky zahynulé nešťastníky. Poté co byl prsten prodán na pokrytí pohřebních výloh, vrátil se vždy po několika měsících zpět na rukou nového, ale již opět mrtvého majitele. Je tedy tento prsten prokletý?

Mnohé šperky dokázaly pořádně zamíchat kartami osudů svých majitelů. Známý cyklista Olivier Peterson narazil v New Yorku na sloup a rozbil si lebku. Na prstě měl velmi jednoduchý prsten. Pro štěstí si ho ponechal závodníkův přítel Miles, člen téhož závodního týmu. Za dva měsíce byl zavražděn. Třetím majitelem se stal další cyklista Stafford. Po půlroce se zabil. Lidé jsou nepoučitelní. Prsten si jako památku vyprosil William C. Stinson, který byl v té době držitelem rekordu v počtu kilometrů ujetých za jednu hodinu a platil za jednoho z nejlepších jezdců. Od okamžiku, kdy mu patřil prsten, jej pronásledovala smůla. Třikrát se na kole těžce zranil. Teprve, když prsten odložil, vrátily se úspěchy v závodech i v životě.

Některé předměty přinesly svým majitelům až neuvěřitelně dlouhou řadu katastrof. Německý princ Jindřich Pruský obdržel od jedné automobilky vůz, s nímž záhy zabil jednoho chodce. Princ auto ihned prodal. Nový majitel již cestou ke své garáži přejel ženu. Záhy nato byl usmrcen další chodec. Čtvrtou obětí v řadě se stal sám řidič. Vůz se z nepochopitelných důvodů převrhl na řetězovém mostě v Kolíně nad Rýnem.
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456282
DnesDnes144
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4189
Tento měsícTento měsíc7228

Partnerské weby

apartman banner