Jednoho dne možná vědci objeví, že ve chvílích velikého emociálního stresu jsou lidé schopni nějakým způsobem mentálně komunikovat – jestli ano, mohlo by se vysvětlit to, co se přihodilo na podzim roku 1958 Fredovi Trustymu z Riverside Drive 96 nedaleko Clevelandu v O hiu.

V té době bylo Fredovi třicet let. Jednoho dne stavěl na kopci za domem schody a náhle ho z jakéhosi nevysvětlitelného důvodu přepadl divný pocit. Odložil nářadí a zahleděl se k blízkému rybníku. Na tiché hladině uviděl zčeření. Vypadalo to, jako když si tam hrají ondatry, u rybníku jich totiž žila spousta. Když se však chtěl vrátit zpět ke své práci, pocítil naléhavé nutkání podívat se tam znovu… a tentokrát uviděl v místě, kde byla voda zčeřená, plavat dětskou čepičku.

Trusty seběhl k rybníku a skočil do vody. O chvíli později nalezl u dna rybníka malého chlapce a vytáhl ho na břeh. Byl to jeho vlastní dvouletý syn Paul. Umělé dýchání přivedlo chlapce zpátky k životu.

Neozvalo se žádné volání o pomoc – žádné varování hrozícího nebezpečí – jen ten divný pocit – pocit, který chlapci zachránil život.

V neděli 2. října 1955 byl letec Lawrence Monk na návštěvě u svých rodičů ve státě Wisconsin. Své matce se svěřil s pocitem, že je blízko smrti. Ta zlá předtucha byla tak silná, že Lawrence dal matce svou bibli a řekl: „Já už ji nebudu potřebovat, mami. Už mě nikdy neuvidíš – ale uslyšíš o mě.“

Vystrašení rodiče z něho nedostali žádné další informace – nic víc, než tuhle temnou předpověď. To nedělní ráno strávili všichni společně a vypravili se do kostela ke svatému přijímání. Následující úterý nastoupil Lawrence Monk na letišti ve Willow Run poblíž Detroitu do letadla společnosti United Airlines. Cestou do Kalifornie letadlo havarovalo v horách Wyomingu a šedesát šest cestujících zahynulo. Jedním z nich byl i letec Lawrence Monk.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587281
DnesDnes528
VčeraVčera726
Tento týdenTento týden528
Tento měsícTento měsíc17645

Partnerské weby

apartman banner