Třetí říše byla nejstrašnější a nejsilnější diktaturou v dějinách lidstva. Proč tak mocnou? Proč německý lid byl tak poslušný a slepě šel za svým vůdcem? Odpověď na tuto otázku spočívá v tajném archivu "Ahnenerbe." Posláním této tajemné a mystické instituce bylo vytvořit zcela novou zbraň, která nebude zabíjet, ale inspirovat vůlí vůdce nejen jednotlivce, ale celé národy.
Na konci války se řada rozpracovaných a tajných plánů "Ahnenerbe" dostala ke Spojencům. Jeden z nich byl projekt s kódovým označením "Thor". Tento projekt by zůstal neznámým, nebýt knihy "Thorovo kladivo" od Wilhelma Alpentala, která vyšla v malém nákladu ve Švýcarsku v roce 1959. Nicméně, celý náklad překvapivě rychle zmizel z regálů, a autor se utopil v Ženevském jezeře. Brzy vyšlo najevo, že autor byl bývalým spolupracovníkem "Ahnenerbe."
Za nějaký čas v západním Německu jistý Hans-Ulrich von Kranz náhodně objevil v podkroví exemplář této knihy v archivu svého otce, vědce, který také sloužil během války v "Ahnenerbe."
V knize se uvádí, že Karl Villigut, jeden z vůdců "Ahnenerbe", chránil vzácné dědictví – jakési starověké tabulky, na kterých byly zapsané prastaré rituály, pomocí nichž je možné získat téměř neomezenou moc nad lidmi. Texty byly rozšifrovány s pomocí celé armády kvalifikovaných odborníků. Brzy poté, co byly zápisy na tabulkách rozluštěny, byla vyrobena tzv. psychofyzická zařízení. Přímo fantastické vlastnosti těchto zařízení spočívaly v tom, že mohly mít vliv na hypofýzu a tamní nervová centra, která řídí lidskou vůli. Experimenty s těmito přístroji byly prováděny na vězních koncentračního tábora, který byl vytvořen u institutu. Přístroj byl docela velký, a tak byl maskován v podobě vesnické usedlosti, a jeho skutečné poslání nebylo snadné uhodnout.
V roce 1944 začaly masové pokusy na lidech.
Po čase mohli experimentátoři nejen zcela potlačit vůli lidí, ale také zajistit, aby vyplnili libovolný příkaz. Jenže čas k dalším zkouškám už Němci nedostali – přiblížil se květen 1945. Ale bylo zde už to, co už se stačilo vytvořit.
Existují svědectví sovětských vojáků, kteří se snažili v lednu 1945 obsadit město Altstadt. To bylo zuřivě bráněno německou domobranou. I když to byli jen důchodci a děti, bojovali do poslední kapky krve. Na sever od Altstadtu byl lesík, který nepřítel bránil se zvláštní houževnatostí. Kromě domobrany zde byli vojáci SS, kteří byli skutečnými fanatiky. Když první ze sovětských tanků zaútočil na okraj lesa, v hloubi bylo slyšet několik silných explozí. Pak, jako mávnutím kouzelného proutku, se situace dramaticky změnila: Němci začali skládat zbraně a vzdávat se. Na jejich tvářích byl znát strach a zmatek. Dělalo to dojem, že bylo zničeno něco pro ně velmi důležitého. Na místě výbuchu byly nalezeny zbytky malé budovy. Nebylo jasné, k čemu sloužila, byla obklopena několika řadami ostnatého drátu, po celém obvodu stály strážní věže. Jak se ukázalo, tento objekt byl postaven před rokem. Ve stejné době byly v okolí města rozmístěny jakési vysoké antény. Přesně stejné objekty byly nalezeny také v jiných městech - ale ty byly také zničeny.
Aby bylo možné pochopit situaci, Američané zřídili zvláštní komisi, která pracovala v podmínkách přísného utajení. Zjistila, že existovala přímá souvislost mezi těmito objekty a fanatickým odporem německých jednotek v každém regionu. Pokud byl objekt zničen, odpor okamžitě skončil. To vše svědčí o tom, že každý takový objekt nějak ovlivňoval morálku německých vojáků. Jak? To zůstalo dodnes nevysvětleno.
(slk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456342
DnesDnes204
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4249
Tento měsícTento měsíc7288

Partnerské weby

apartman banner