Zažíváte období, kdy máte pocit, že se vám vůbec nic nedaří? Nejraději byste od všeho utekli, vzali do zaječích, zmizeli pod zemský povrch? Věřte tomu, že nic netrvá věčně a i z neúspěchu lze těžit. Chce to jen překonat momentální frustraci. I strach, obavy a

pochybnosti mohou být správnou motivací.

Myslete pozitivně

Snažte si v myšlenkách svou porážku, neúspěch, klopýtnutí, smůlu stále nepřipomínat, nevracet se k nim. Jestliže negativní emoce budete neustále přiživovat, stěží můžete získat naději, že se odrazíte ode dna, že všechno bude dříve či později zase dobré. Pamatujte na to, že slovo nejde neexistuje. Posilujte v sobě vědomí, že jsou to právě překážky, které z vás učiní člověka ještě silnějšího, odolnějšího vůči jakýmkoli negativním vlivům, přistupujte k životu s větší lehkostí.

Přestaňte o sobě pochybovat

Důležité je věřit si. Samozřejmě je mnohem jednodušší si říkat, že na něco nemám, něco nedokážu, nemohu změnit. Odsouvat svoje přání, touhy a naději na vedlejší kolej je mnohem snazší, ale nikam vás to neposune. Zapomeňte na hloupé předsudky, různé výmluvy a pokuste se mysl nastavit tak, že nic není nedosažitelné. Chce to vytyčit si správný cíl, schůdný plán a s velkou odvahou ho začít realizovat.

Obyčejné radosti

Abyste znovu nabyli psychickou rovnováhu, uměli žít v pohodě sami se sebou, musíte se stále na něco těšit. I v případě, že vám život uštědří nepříjemnou lekci, dostanete se do úzkých, je potřeba mít v záloze efektivní opěrný bod, něco, na co se můžete těšit. Ať už to budou sportovní aktivity, koníčky, přátelé, či pozornější vnímání obyčejných věcí kolem sebe.

Je třeba se naučit vždy vidět světlo na konci tunelu. Člověk má vždycky na výběr. Buď se ponoří do chmurných myšlenek a jeho skepse bude narůstat, nebo se mu podaří z krize otřepat a život bude zase báječný.

Nic není zadarmo

Když se život zašmodrchá, někdy to bývá obrovská dřina vidět ho v lepším světle. Většinou v něm nic nepřichází zadarmo, ale zkuste si říct místo „měl(a) bych“ slovo „chci“. Cítíte ten rozdíl? Nebojte se pohrát si s myšlenkou typu coby, kdyby… Až jednou vysoké stáří zaklepe na dveře a budete svůj život rekapitulovat, mohlo by vás mrzet, že jste leccos promeškali, nedosáhli jste na jisté cíle, vlastní vinou si nechali ujít něco hezkého.

(mav)

RADA SPIRITU

Pamatujte na to, že i ti nejúspěšnější lidé zažívají pády. Dobře vědí, že život je proměnlivý a nic v něm není stálé. Když je potká neúspěch, snaží se ještě víc, zvolí novou strategii, neustále hledají přijatelné řešení.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2588697
DnesDnes244
VčeraVčera848
Tento týdenTento týden1944
Tento měsícTento měsíc19061

Partnerské weby

apartman banner