Mladá i po padesátce. Čím to, že některé ženy ani po padesátém, šedesátém roce věku neztrácejí energii, vypadají báječně, jsou neskutečně aktivní? Na rozdíl od našich babiček a prababiček má dnešní žena spoustu možností, jak se věnovat

sama sobě. Něco jako elixír mládí působí fakt, že se mohou plně ve svém profesním oboru realizovat, mladistvě oblékat, cestovat, poznávat nové lidi, studovat. Některé by mohly, jak se říká, strčit o deset let mladší žen, do kapsy, na první pohled z nich vyzařuje vyrovnanost, klid, umějí si život jaksepatří vychutnávat. Chce to jen nepropadnout myšlence, že stáří se neodvratně blíží, nahradit úvahy o ztrátě mládí smysluplným scénářem pro naplnění každého dne. Vždyť život nabízí tolik zajímavých aktivit. Člověk by si měl užít každou minutu, radovat se z maličkostí, z toho, že mu tělesná schránka dovolí sportovat, provozovat koníčky a záliby, v podstatě na nic není starý, pokud mu slouží zdraví. Ani na romantickou lásku a vášnivý sex.

Češi a oblékání. Který kousek z vašeho šatníku patří k nejoblíbenějším? Pokud jsou to džíny, pak se řadíte mezi většinu dospělé české populace, která si bez nich svoji garderobu nedokáže představit. Na žebříčku třech nejoblíbenějších věcí pak vyšly z jednoho rozsáhlého průzkumu vedle džínsů také trička a mikiny. Mezi prvních deset favoritů se dostaly i tepláky. Bez zajímavosti není ani fakt, že tři čtvrtiny lidí si může dovolit chodit do práce v jakémkoliv oblečení. Pokud jde o pracovní úbor, předepsán ho má devět procent Čechů. Bezmála padesát procent musí dodržovat dress code, to znamená, že to, jak se do práce oblékají, musí podřídit přísným firemním pravidlům. Jakýsi oblékací standard, tedy že pracovní čas netráví v krátkých kalhotách a ženy ve vyzývavém oblečení, dodržuje asi osmnáct procent Čechů.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2588684
DnesDnes231
VčeraVčera848
Tento týdenTento týden1931
Tento měsícTento měsíc19048

Partnerské weby

apartman banner