Porovnáváte se často s kamarádkou, známou, kolegyní? Dospějete většinou k závěru, že v mnoha věcech na ně nemáte, že se s nimi nemůžete absolutně srovnávat? Máte co dělat, abyste své sebevědomí, obrazně řečeno, posbíraly ze země? Dá se to

však změnit, a to poměrně jednoduchými kroky.

S nikým se nesrovnávejte

Pamatujte na to, že každý člověk je originál a nikdy se nemůžete nikomu podobat. Každý vyznává jiné hodnoty, upřednostňuje rozdílné životní priority, volí svou vlastní cestu za štěstím. Spíš zaměřte své myšlenky k tomu, abyste na sobě zapracovaly, hledaly způsob, jak dosáhnout úspěchu, na to soustřeďte svou energii.

Naučte se říkat ne

Máte problém s tím někoho odmítnout, říci otevřeně, co nechcete? Přetvařování nikam nevede a nemusíte být ke každému otevření, vstřícní, vždy k dispozici. Jestliže se vám do něčeho nechce, přestaňte vymýšlet chytré výmluvy a zkrátka řekněte, co cítíte. Poslouchejte své instinkty a uvidíte, jak vaše sebevědomí poroste.

I na oblečení záleží

I na tom, co si vyberete každé ráno ze šatníku na sebe, hodně záleží. Pokud lhostejně mávnete rukou nad svým obrazem v zrcadle a řeknete si, že na příležitost, kterou vám den přinese, běžné oblečení stačí, je to špatný přístup. Nemusí jít přece o super módní věci, i v klasických kouscích můžete vypadat atraktivně, přitažlivě, sama sobě se líbit. Jestliže usedlé barevné tóny vyměníte za svěžejší barvy, v určitých odstínech vám to neuvěřitelně sluší, dejte jim přednost. Spokojenost s vlastním tělem dokáže zázraky a přidá na hodnotě vašemu sebevědomí.

Hlavu vzhůru

To samé platí i o vaší chůzi. Vzpřímené tělo, hlava vzhůru, přímý pohled vypovídá o tom, že jste sama se sebou spokojená, víte, co od života chcete, nebojíte se žádných překážek. Sebevědomý postoj se promítne i do vnitřních pocitů. Uvidíte, jak obyčejná změna držení těla neuvěřitelně nastartuje vaše uvažování, jak blízko se ocitnete vlastním přáním, myšlenkám, snadno se stanete osobou, kterou chcete být.

Nešetřete úsměvem

Zkusily jste se bezděky na někoho usmát na ulici, v městské hromadné dopravě, na nějaké akci? Určitě jste zaznamenaly pozitivní reakci svých protějšků. Úsměvem rozzáříte nejen svůj vlastní den, ale zaručeně potěšíte i kolemjdoucí. I to vám pomůže k tomu, aby vaše sebevědomí strmě stoupalo vzhůru.

Vyzkoušejte něco nového

Že vás každodenní nudný stereotyp nikam neposouvá? Nemůžete se divit! Není nic složitého umět vystoupit ze své komfortní zóny a některé věci dělat zkrátka jinak. Nemusí jít o žádné životní kotrmelce. Pro začátek stačí změnit třeba jen obvyklou cestu do práce, najít si novou zálibu, koníčka, vyzkoušet něco, z čeho máte určité obavy, strach. Cokoli, co vybočí z vaší hranice pohodlí, bude pro začátek dobré.

(mav)

DODATEK

Pokud fyzická námaha, cvičení dosud stály na okraji vašeho zájmu, je na místě pouvažovat o změně. Nemusíte každý den navštěvovat fitko, abyste si připadaly krásnější, cítily se zdravější a lépe, načerpaly energii. Najděte si zajímavou fyzickou aktivitu a cvičte pro sebe, ne kvůli jiným lidem.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2549696
DnesDnes613
VčeraVčera700
Tento týdenTento týden613
Tento měsícTento měsíc19912

Partnerské weby

apartman banner