Potkáváte-li na cestě do práce jen kolemjdoucí se zakaboněnou tváří, přílišným optimismem vás to nenabije. Ale zkuste někdy s lidmi, s nimiž se pozdravíte, prohodit pár zdvořilých vět, popřát jim na rozloučenou hezký den. Nechte se inspirovat několika tipy, jak si udělat

hezký den, přivolat jaro.

Procházky v přírodě. Probouzející se příroda je úžasnou inspirací pro skvělé nápady, pozitivní myšlení, účinným lékem na deprese, úzkost a smutky. Vyživuje tělo i duši. Stačí jen překonat lenost, nechuť někam vyrazit a kochat se čerstvým vzduchem s vůní pomalu přicházejícího jara, nesmělými dotyky hřejivého slunce.

Dejte si na talíř. Energii těla můžete podpořit zdravým jídelníčkem. Důležité je přijímat vitaminy z čerstvého ovoce a zeleniny, dopřávat si pokrmy doplněné zelenými bylinkami, nezapomínat na zakysané mléčné výrobky, ryby, luštěniny. Zdravý jídelníček s dostatečným pitným režimem udělá tělu dobře, organismus odlehčí a pročistí, navíc se po zimě snadněji zbavíte nadbytečných kilogramů. Nezapomínejte na to, že dobrý den začíná kvalitní snídaní.

Pořádek kolem sebe. Jaro je ideálním časem na generální úklid. Týká se jak domácnosti, tak duše. Zbavte se všeho, co dosloužilo, přestalo být funkční, co je opotřebované, omšelé. I ze šatníku vyházejte kousky, které už jste neměli alespoň rok na sobě, připadají vám nemoderní, usedlé, necítíte se v nich dobře. Malou inventuru si na jaře zaslouží i psychika. Máte sklon vidět všechno kolem sebe negativně, vymýšlet kvůli každé maličkosti katastrofické scénáře? Pak je na čase dopřát si nějakou radost, osvěžení, trochu se tzv. nakopnout. Náladu vám může zvednout příjemná knížka, filmová komedie, barvy, kterými se obklopíte, hlavně to chce myslet pozitivně. Změňte, co můžete změnit, s ostatním neztrácejte energii ani čas. Protože na co myslíte, to budete přitahovat.

Hurá na nákupy. Pro většinu žen patří nákupy k oblíbené náplni volného času, příjemné relaxaci. Kdy jindy se vydat za módními kousky než právě teď na jaře. Spolu s kamarádkou vyrazte za jarní kolekcí a dopřejte si nadčasové záležitosti i nějaké nápadné výstřelky. K nejdůležitějším letošním módním odstínům patří hnědá, béžová a kanárkově žlutá, lososová. Experimentovat můžete s mašlemi, puntíky, peřím, hravými potisky, batikovanými motivy, s nestárnoucí džínovou módou. Dopřejte si také voňavou kosmetiku na rozmazlování těla, zahalte se do nového parfému.

Nezapomeňte snít. Když se budete cítit tzv. pod psa, připomeňte si věci, které byste si přáli. Sněte třeba o letní dovolené. Zalistujte v katalogu cestovní kanceláře a představujte si, jak odpočíváte na prosluněné pláži a posílíte se v pravé poledne osvěžujícím ledovým drinkem. Kdo vyznává akčnější způsob odpočinku, představa výšlapu mezi tatranskými velikány, tyčícími se pod blankytně azurovým nebem, také není k zahození. Našli jste se v zahradničení? I v tomto případě můžete zapojit svou bohatou fantazii a spřádat smělé plány, jak bude vaše zahrádka v letošním létě vypadat úžasně.

(mav)

DODATEK

Když máte všeho, jak se říká, plné zuby, zkuste to s meditací, vizualizací. Uleví mysli od přetížení, zmírní stres, navodí šťastnější pocity.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2549711
DnesDnes628
VčeraVčera700
Tento týdenTento týden628
Tento měsícTento měsíc19927

Partnerské weby

apartman banner