Podle statistik se ženy v České republice dožívají průměrně 78 let, muži o šest lét méně. Proč tomu tak je?
+ Matka příroda obdařila ženy geny dlouhověkosti. Mezi stoletými je pětkrát víc žen než mužů.
+ Jedním z hlavních důvodů je podle vědců skutečnost, že například srdeční choroby postihují silnější pohlaví ve výrazně mladším věku. U žen se infarkt myokardu objevuje před menopauzou jen zřídka, neboť je chrání pohlavní hormon estrogen.
+ Další z příčin je obezita. Obézních žen je u nás sice více než mužů, ale u mužů se tuk častěji hromadí v břiše. To přináší vyšší nebezpečí vzniku zdravotních komplikací.
+ Svoji roli v kratším průměrném životě mužů hrají podle odborníků také některé zlozvyky. Muži kouří víc než ženy, hůře se stravují.
+ Na rozdíl od žen, které se dokáží ze svých smutků vyplakat nebo se vypovídat kamarádce, muži životní krize hůře překonávají, často podléhají depresím. Proto se častěji objevují ve statistikách dokonaných sebevražd.
+ Když se pánům tvorstva nedaří, často utíkají k alkoholu a drogám. V malých dávkách je sklenička něčeho ostřejšího zdraví prospěšná, ovšem vysoké dávky zvyšují riziko kardiovaskulárních chorob, obezity, cukrovky II. typu, cévních příhod, mají negativní vliv na funkci mozku.
+ Muži jsou více pohodlní, příliš nedbají na svůj zevnějšek. Přitom pravidelný pohyb prokazatelně udržuje člověka v kondici, prodlužuje mu život.
+ Tučná jídla, přejídání, velké množství piva a alkoholu, minimum ovoce a zeleniny - to je charakteristické pro stravování mužů. Tuk usazovaný na břiše představuje podstatně vyšší nebezpečí vzniku nejrůznějších zdravotních komplikaci - infarkt nevyjímaje.
+ Ženy jsou od přírody předurčeny k udržování rodinného krbu. Láska k rodině i dětem prodlužuje život. Také společenský život, přátelé přispívají k pocitu štěstí, pomáhají udržovat psychickou pohodu.
+ O tom, jak je těžké dostat muže k lékaři, vědí nejlépe jejich drahé polovičky. V péči o tělo jsou ženy mnohem uvědomělejší, na zdravotní stav více dbají, chodí na pravidelné preventivní prohlídky.
+ Víte, že muži ve statistikách úrazů vedou? Je to dáno tím, že mnohem častěji riskují, věnují se adrenalinovým sportům, častější je u nich výskyt pracovních úrazů.
(pru)
DODATEK
Život zkracuje kouření, obezita, vysoký krevní tlak, život bez partnera, nezaměstnanost, stresy a deprese, přejídání.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458304
DnesDnes100
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1430
Tento měsícTento měsíc9250

Partnerské weby

apartman banner