O detoxikaci těla se toho napsalo už mnoho. Zkuste následující rady. Na jednoduchou očistu těla věnujte pouhé dva dny. Odmění se vám svěžestí a novým elánem.
Co smíte jíst: Čerstvé ovoce a zeleninu, džusy , saláty, „živé“ jogurty, rýži, ovesné vločky, zelený a ovocný čaj, sušené ovoce a ořechy.
Nejezte: Maso ani ryby, vajíčka, sýry, pečivo z bílé mouky, čokoládu, sušenky, smažené brambůrky, mražené potraviny, také nekonzumujte alkohol, černý čaj a kávu.
Příprava na očistu: Naplánujte si, kdy budete po dva dny dělat něco dobrého pro své tělo, těšte se na to. Vybírejte si ovoce a zeleninu, přemýšlejte nad recepty. Zvažte se, protože určitě zhubnete o jeden či dva kilogramy. Nakupte si potraviny, nápoje, ale neříkejte: „To nesmím jíst“, ale jen si připomeňte: „To teď zatím nebudu jíst.“ Vy a vaše okolí musí pochopit, že nebudete trpět, ale detoxikaci provádíte proto, že chcete být zdravější a vypadat mladší. Hýčkejte se, objednejte se třeba na návštěvu kosmetického salonu, na pedikúru, manikúru, do sauny, na masáž.
Dva dny pro krásu a zdraví. Ráno si uvařte čaj z meduňky nebo třezalky, pomohou vám naladit duši do růžové nálady. Potom si udělejte snídani z potravin, které jsou vhodné pro detoxikaci. Bude-li vás honit mezi jídly mlsná, zažeňte ji nakládanou okurkou či sušeným ovocem. K obědu si uvařte rýži, do ní zamíchejte vařenou zeleninu a zakápněte olivovým olejem. K večeři si dejte jogurt s ovesnými vločkami a kousek ovoce.
Pokud patříte ke kuřákům, zkuste vydržet alespoň tyto dny bez cigarety.
Po očistě těla: Po této dvoudenní detoxikaci samozřejmě nesmíte vtrhnout do ledničky a všechno si zkazit. Nelitujte se, že jste v minulých dnech poněkud trpěli hladem a že si to tedy hned vynahradíte. Alespoň týden ještě omezte kofein s alkoholem. Do jídelníčku postupně přidávejte ryby a kuře bez kůže, celozrnné těstoviny a čerstvý sýr.
Na co pamatovat. Jezte co nejvíce přirozených potravin, vyhýbejte se instantním polévkám a konzervovaným jídlům, uzeninám, nejezte a nepijte potraviny slazené umělým sladidlem, protože jinak zbytečně dostáváte do těla chemikálie, s nimiž si tělo poradí tak, že je uloží a nikoli vyloučí.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455492
DnesDnes71
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3399
Tento měsícTento měsíc6438

Partnerské weby

apartman banner