Udržet si štíhlou postavu dá s přibývajícími roky pořádnou dřinu. Zvláště, když si ve své genetické výbavě neseme sklon k tloustnutí, kyprým ženským tvarům. Které potraviny bychom raději měli vyškrtnout z jídelníčku?
Čokoláda. Tvrdí se o ní, že ubližuje štíhlé postavě, protože je to kalorická bomba - navíc způsobuje nepříjemnou vyrážku. V čokoládě je šedesát procent cukru a až třicet pět procent tuku. Na čokoládu nemusíme rezignovat v případě, že si dáme jen občas jeden dílek a to kvalitní hořké čokolády, která obsahuje minimálně sedmdesát procent kakaa.
Káva. Kolik šálků tohoto lahodného nápoje vypijete? Kdo si dopřává víc než dva až tři šálky denně, ten může mít po čase problém s celulitidou. Více šálků způsobuje překyselení organismu a zabraňuje vyloučení jedovatých látek z těla. Ty zůstávají v tkáních a „nafukují“ tukové buňky až na trojnásobnou velikost. Pro povzbuzení je tak vhodnější dát si raději šálek zeleného čaje.
Sůl. Pokud vám každé jídlo připadá neslané a často saháte po solničce, může to mít pro vaši postavu nepříjemné důsledky. Nadbytek soli v těle váže víc tekutin, než je třeba, což se ukáže právě tam, kde je většina tukových buněk - tedy na stehnech, bocích, břichu či zadku. Lepší je pokrm dochutit bylinkami nebo bylinnou solí, která neobsahuje vodu vážící sodík.
Uzeniny. Milujete paštiky, trvanlivé salámy, opékané špekáčky, prorostlou slaninu? Pokud chcete být štíhlí, zapomeňte na ně. Obsahují příliš mnoho soli, která v těle zadržuje vodu a brání metabolismu pracovat na plné obrátky. Když si svůj život bez uzeniny nedovedeme představit, je dobré dát přednost raději „chudým“ uzeninám, jako je krůtí nebo kuřecí šunka a salám.
Alkohol. Sklenička na dobrou náladu čas od času nic nepokazí. Při pravidelném pití se musí tělo vyrovnat s přebytkem kalorií, protože alkohol v sobě obsahuje velké množství cukrů. Navíc zvyšuje hladinu kortizolu - stresového hormonu - jenž podporuje ukládání tuků, především v oblasti břicha a boků.
(es)
DODATEK
Jídla z rychlého občerstvení mají nejen málo živin a vlákniny, zato hodně kalorií. Jejich pravidelná konzumace vede postupně ke vzniku nadváhy, obezity a také k rozvoji některých civilizačních chorob.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456367
DnesDnes229
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4274
Tento měsícTento měsíc7313

Partnerské weby

apartman banner