Vlasy nám dokážou způsobit rozmanité problémy, vypadávají, třepí se, lámou, jsou suché nebo se nadměrně mastí či se nám tvoří lupy. Kvalita vlasů vypovídá o našem zdravotním stavu, způsobu života a o tom, jak o sebe dbáme. Negativní vliv na kvalitu našich vlasů mohou mít i některé léky, stres, poruchy imunitního systému, špatná funkce štítné žlázy, hormonální poruchy, chemoterapie a podobně. Větší riziko vypadávání vlasů mají diabetici, ženy těhotné a užívající hormonální antikoncepci.
I stravou jejich kvalitu můžeme ovlivnit. Vyhýbejte se jídlům z rychlého občerstvení, která by vás mohla připravit o přísun důležitých látek - vitaminů, minerálů a stopových prvků, nezbytných pro kvalitní a zdravé vlasy. Jezte rozumně a neřiďte se pouze svojí chutí. Výrazně omezte konzervované a průmyslově zpracované potraviny, instantní polévky v sáčku, polotovary, limonády, které vás připravují o důležité látky nezbytné pro kvalitní vlasy. Nedostatečné množství kvalitních bílkovin v podobě libového masa a luštěnin, základních stavebních látek organismu, se projevuje mimo jiné i zhoršením kvality vlasů, které jsou lámavé a snadno vypadávají.
Předpokládá se, že nadbytek cukru a veškerých sladkostí ve stravě může mít za následek zvýšenou tvorbu mazu, a tedy problém s mastnými vlasy. Padají-li vám vlasy, zkušenosti prokázaly, že někdy stačí méně solit, aby se padání vlasů zastavilo.
(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456220
DnesDnes82
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4127
Tento měsícTento měsíc7166

Partnerské weby

apartman banner