Možná si řeknete, jaká v tom může být věda. Na trhu je nepřeberné množství kosmetických produktů, kterými můžete vyčarovat svůdné rtíky. Obecně lze doporučit několik triků profesionálních vizážistů.
+ Aby vaše rty vypadaly svůdně, jednou týdně se z nich snažte odstranit odlupující se částečky, zaměřte se na peeling. V misce smíchejte pár kapek olivového oleje, trochu medu, lžičku krystalového cukru a kapku citronové šťávy. Touto směsí rty potřete a krouživými pohyby jemně masírujte.
+ Než si nalíčíte ústa rtěnkou či leskem, použijte bezbarvý balzám na rty. Budou pružnější a opticky se zvětší.
+ Konturovací tužka zvýrazní ústa a dokáže vytvarovat nedokonalé tvary. Navíc prodlužuje trvanlivost rtěnky.
+ Příliš úzké rty dodávají vzhledu přísný výraz. Můžete je ale vylepšit. Nepatrně obrys překreslíte konturovací tužkou, čímž je opticky rozšíříte. Pro vytvoření dojmu plnosti použijte spíše světle růžovou konturovací tužku a rty následně vyplníte světle růžovou nebo broskvovou rtěnkou. Vyhýbejte se příliš sytým červeným barvám.
+ Nepravidelný tvar rtů nalíčíte tak, že úzkou část opticky zvětšíte konturovací tužkou, širší pak přetřete na vnitřním okraji rtu. Barvu rtěnky volíte tmavší, aby se všechny opravy zakryly.
+ Byla k vám příroda štědrá a nadělila vám plné rty? V tom případě ušetříte za konturovací tužku a můžete rovnou sáhnout po libovolném odstínu rtěnky. Pokud jste podzimní nebo zimní typ, barva vaší pleti připomíná zralou broskev, vyhněte se lesklým odstínům rtěnky. Rty by působily uměle.
+ Rtům, které vypadají matně a přece žensky, pomůže pudr. Nalíčíme je nejprve klasickou rtěnkou a následně aplikujeme pudr tělové barvy.
+ Obecně platí, že k líčení rtů je vhodnější použít štětec. Tím naberete vždy jen trochu barvy a nanesete na rty od středu ke krajům. Pokud vám bude připadat, že barva je málo intenzivní, celý krok můžete zopakovat.
+ Pro osvěžení citlivé kůže na rtech můžete použít vychlazené plátky salátové okurky. Stejně účinně poslouží, když smícháte lžíci bílého jogurtu s trochou medu a necháte na rtech působit několik minut. Pak opláchnete a ošetříte běžně používaným balzámem na rty.
(mv)
DODATEK
Víte, že nejčastějším kosmetickým výrobkem je rtěnka? Používá ji dvaadevadesát procent žen.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456333
DnesDnes195
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4240
Tento měsícTento měsíc7279

Partnerské weby

apartman banner