Chce-li mít žena i v pozdějším věku hezkou a zdravou pleť, měla by se snažit dodržovat následující zásady:
Nepostradatelné vitaminy
Vitaminům skupiny B se oprávněně říká „vitaminy krásy“ a jsou nezbytné k udržení zdravé, hladké a svěží pleti. Nedostatek těchto vitaminů, zejména skupiny B 2 a biotinu, se projevuje šupinatěním a šedivěním kůže. Také pokud máte příliš mastnou pleť, pravděpodobně je to nedostatkem komplexu vitaminů B, zejména vitaminu B 2 a B 6, niacinu a biotinu. Důležitý je i vitamin C, který se spolupodílí na tvorbě kolagenu, a vitamin E, jenž má značný vliv na kvalitu naší pleti.
Voda a zase voda
Správná hydratace zlepšuje vzhled pokožky. Vypijte denně dostatečné množství vody, abyste doplnili ztracenou vlhkost.
Pozor na jídelníček
Strava nejen vyživuje tělo, ale také ovlivňuje náš vzhled. V procesu stárnutí hrají ve výživě prvotní roli tuky, zejména živočišné. Je nezbytné tyto tuky ve stravě omezit. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, jsou plné potřebných a hodnotných látek. Nezapomeňte, že také příliš solená jídla se negativně podepisují na vzhledu pleti.
Nepodceňujte spánek
Dopřejte si dostatek spánku. Když spíme, organismus čerpá růstový hormon, který pomáhá regenerovat staré a unavené buňky.
Odpočívejte
Vyhýbejte se stresům a nepodléhejte pocitům frustrace. I zlost se zrcadlí ve vašem obličeji.
Se sluncem opatrně
Každá žena by měla vědět, že nadměrné slunění je pro kůži velice škodlivé. Odborníci odhadují, že 80 procent všech poškození a nemocí kůže včetně rakoviny je způsobené nadměrným sluněním.
Nikotin a krása
Nikotin negativně ovlivňuje prokrvování a okysličování pleti. Pleť kuřaček má našedlý nádech, vadne a předčasně stárne. Mají o 25 až 40 % tenčí pokožku, a tím pádem větší sklon k tvorbě vrásek.
(jam)
DODATEK
Rozhlédneme-li se po světě, zjistíme, že třeba Francouzky doporučují na krásnou a hladkou pleť konzumovat řeřichu zahradní, mrkev a celer.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587286
DnesDnes533
VčeraVčera726
Tento týdenTento týden533
Tento měsícTento měsíc17650

Partnerské weby

apartman banner