Odložte všechny vitaminové doplňky, pětkrát týdně si nalijte dvě deci červeného vína a v neděli se pořádně vyspěte! Tak vidí recept na dlouhověkost americký lékař David Agus.
„V našich genech jsou uloženy předpoklady k nemocem, které nás mohou v budoucnosti ohrozit. Každý by měl absolvovat genetický test, aby věděl, jaká jsou u něj rizika,“ je přesvědčený David Agus. V rozhovoru pro německý deník Bild prozradil tipy, které člověku prodlouží život:
V neděli se pořádně vyspěte
Lidské tělo má jisté návyky, kterým škodí stres, s nímž se většina z nás denně potýká. Psychické zatížení je také jedním z hlavních předpokladů pro vznik nemocí. Pokud tedy během pracovního týdne vstáváte brzy ráno, tělo se potřebuje zotavit. S touto „nedělní rezervou“ si organismus vystačí minimálně do středy.
Vždy jezte ve stejnou dobu
I když by vaše jídlo mělo představovat pouhé jablko, i tak si ho dejte! Studie jasně ukazují, že lidé, kteří mění časy, kdy jedí, mají až o 80 procent vyšší předpoklad pro vznik cukrovky.
Zbavte se nepohodlných bot
Ženy mají potřebu nosit vysoké podpatky za každou cenu. Jakmile je ale začnou bolet nohy, měly by se jich okamžitě zbavit. Důvodem je fakt, že následkem mohou být bolestivé záněty, které mají často smrtelný efekt. Například se zvyšuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění a dokonce Alzheimerovy choroby.
Cvičte maximálně hodinu denně
Pohyb je zdravý, ale ne pokud se jedná o nadměrné cvičení. Jakmile cítíte bolest, přestaňte. Svaly na stehnech jsou sice fajn, pokud chcete běžet maraton, ale ne ve chvíli, kdy hrozí, že tím vaše zdraví utrpí.
Neseďte celý den
Pokud prosedíte většinu dne, má to neblahé následky na váš metabolismus. Když sedíte pět hodin denně, je to jako byste vykouřili krabičku cigaret. I když musíte být v práci, snažte se alespoň při telefonování chodit. A když chcete kolegům něco sdělit, nepište jim e-mail, ale řekněte jim to osobně.
Vyhoďte mixéry a lisovače na zeleninové a ovocné šťávy!
Kolik ovoce se vejde do sklenice? Dost. A teď hádejte - skutečně chce vaše tělo sníst deset mrkví najednou? To asi ne, že? Ovocné šťávy jsou kalorické bomby, které navíc při styku s kyslíkem ztratily většinu živin.
Výtahům se vyhněte obloukem
Výtahy jsou asi jedny z nejméně zdravých vynálezů všech dob. Použijte raději schody.
Pravidelně pijte červené víno
S radostí si ho dopřejte klidně i pětkrát týdně. Je výborné pro vaše srdce a cévy.
Co člověk, to názor, ale některé rady určitě stojí za zamyšlení.
(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457796
DnesDnes227
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden922
Tento měsícTento měsíc8742

Partnerské weby

apartman banner