Pro většinu žen přináší nákup spodního prádla stejné vzrušení a slast jako sexy lodiček s vysokým podpatkem. Musí upoutat na první pohled, někdy je však druhořadé, jak se v něm budeme cítit. Podprsenku nelze kupovat stejně jako boty bez vyzkoušení. Možná nebudete věřit, ale podle jednoho zahraničního průzkumu až sedmdesát procent žen nosí nes právnou podprsenku. Jde jen o to, která z žen si takový přehmat dokáže skutečně přiznat, vždyť mnohokrát je ochotná za luxusní kousek prádla vytáhnout z peněženky několik bankovek.

Jak poznáme perfektní podprsenku? Především je zapotřebí znát správnou velikost. Nezapomínáme na to, že se tělo s přibývajícími roky mění a to, co bez problémů sloužilo před pěti lety, už nemusí zaručovat maximální pohodlí. Ani jeden z extrémů, tedy příliš malá nebo naopak velká velikost, rozhodně nebude postavě lichotit. Zajímat by nás měl obvod hrudníku (velikost obvodu) a velikost košíčku. Prsa musí v podprsence směřovat dopředu a košíčky by neměly být ani příliš volné, ani těsné. Při zkoušení dáváme pozor, aby byl pásek, který spojuje košíčky, rovný, nesmí se krčit, ani by nikde neměl vznikat volný prostor. Ramínka nesmí škrtit, ani být moc volná, aby prsa nepadala na břicho, ale držela v přiměřené výšce. Jestliže sáhneme po správné velikosti, nikdy nebudeme muset vyslovit větu: proč ramínka stále padají? Pokud totiž ramínka padají a nepomůže ani jejich zkrácení, může to být signál, že máme vybrat menší velikost podprsenky. Zařezávající se ramínka je opačný problém, tady je zapotřebí sáhnout po větší velikosti.

Pamatujeme na to, že podprsenka by měla dobře sedět, ať je zapnutá na kterémkoli ze tří háčků. Pokud máme nadváhu a nějaký neforemný faldík, raději sáhneme po jednodílném prádle. Body - korzet je ideálním řešením pro tělo se spoustou podkožního tuku, dokáže vytvořit krásnou linii postavy.
Jaký upřednostnit materiál? Velmi pohodlná, měkká a na nošení příjemná je bavlna. V čisté formě ovšem nedrží, a tak víc bude vyhovovat velmi štíhlé ženě, až chlapeckému typu postavy. S kypřejším tělem raději sáhneme po směsových materiálech, kde vedle polyesteru nebude chybět elastan. Krajka je především zdobný, efektní prvek, který funkčnost podprsenky nijak neovlivní. Výběr krajkového prádla, do jisté míry závisí na naší postavě a velikosti podprsenky, celokrajková může v některých případech víc uškodit než podtrhnout křivky těla.
(mv)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455566
DnesDnes145
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3473
Tento měsícTento měsíc6512

Partnerské weby

apartman banner