Většina žen je přesvědčena o tom, že kdyby se jim podařilo shodit pár kilogramů, byly by sebevědomější, krásnější a pro muže určitě přitažlivější. To poslední však zcela neplatí, protože, jak napovídá nejeden průzkum, muži se raději otočí za ženou kyprých tvarů než za vyzáblou postavou. Pokud se váš jídelníček pravidelně zaměřuje na zaručené diety a výsledný efekt nevydrží příliš dlouho, někde zřejmě děláte chybu. Přísný stravovací režim je většinou neudržitelný, jakmile se zvýší příjem jídla, kilogramy jdou znovu nahoru. Sáhněte si do svědomí, proč se vám nedaří trvale zhubnout.

*Říkáte si, že jedna tabulka čokolády nebo jedna kakaová oplatka nemůže dietu nijak ohrozit? Chyba. Většinou totiž nezůstane pouze u jednoho malého kousku pamlsku, zvláště když balíček něčeho dobrého otevřete při sledování televize. Raději si před sebe postavte mísu s ovocem nebo připravte pestrý zeleninový salát.
*Tvrdíte svému okolí, že nadváhou trpěla vaše matka nebo babička, a tak není divu, že máte nějaký ten kilogram navíc? Většina žen má tendenci se vymlouvat na dědičné dispozice, přitom za jejich nadváhou bývá v prvé řadě pasivní způsob trávení volného času, nedostatek pohybu, tělesných aktivit.
*Máte vztek, že se přes úsporný jídelníček a omezování kalorií vaše váha zastavila, kilogramy už nejdou dolů? Často se tento fakt svádí na zpomalený metabolismus, pomalejší trávení. Je to však tím, že si tělo na úspornější režim přivyklo, a tak nezbývá, než se smířit s tím, že váhové úbytky už nebudou tak markantní.
*Přemítáte o tom, jestli s dietou začít od pondělka, po oslavě svých narozenin, nebo až po dovolené? Pamatujte, že se vždycky najde nějaký pádný důvod k tomu, abyste si musela odříct jídlo, které máte tolik ráda, zakázat si sladkosti, co jsou skvělou náplastí na bolavou duši, nadměrný stres, životní karamboly.
*Myslíte si, že nemáte čas, abyste vyvařovala jen sama pro sebe a zvlášť pro zbytek rodiny? Nebo si každé ráno do práce připravovala zelný salát a v práci si k němu ohřála zbytek kuřete od večeře? Je pro vás nepředstavitelné, že byste alespoň dvakrát v týdnu našla hodinku na to zajít do fitness, na masáž, zaběhat si? Jestliže chcete pro své tělo jen to nejlepší, na zdraví byste si měla vždycky udělat čas.
(vos)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455496
DnesDnes75
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3403
Tento měsícTento měsíc6442

Partnerské weby

apartman banner