Chcete vypadat mladě? Pak na sobě pracujte, především se hodně usmívejte a mějte lepší náladu. Regenerovat pokožku v obličeji lze různými způsoby. Přinášíme dva tipy, které nejsou finančně nákladné .

Maska proti vráskám
Vezmeme jednu polévkovou lžíci rýžové mouky, l polévkovou lžíci kyselého mléka, l lžíci čerstvé mrkvové šťávy, lžíci čerstvé citronové šťávy. Vše důkladně promícháme a nanášíme dvakrát až třikrát v týdnu po dobu jednoho měsíce. Potom volíme jinou masku, nebo necháme pokožku další měsíc odpočinout. Citronová šťáva podporuje obranyschopnost pokožky, podporuje také průnik vlhkosti do kůže. Ovocné kyseliny jsou pro pokožku velmi užitečné.

Maska na pigmentové skvrny
Pigmentové skvrny zásadně ničím neleptáme, jinak bychom se vystavovali nebezpečí vzniku zhoubného nádoru pocházejícího z melaninových buněk. Skvělou masku, která oslabuje pigmentové zbarvení různých pih a mateřských znamének na těle, si připravíme: Vezmeme šálek vroucí vody, nalijeme pět polévkových lžic mandlí a důkladně zakryjeme. Ponecháme po dobu 25 minut v teple. Potom vodu slijeme, mandle umeleme na masovém mlýnku, přidáme šťávu z půlky citronu, jednu polévkovou lžíci vařící vody, vše smícháme a vlažné naneseme na inkriminovaná místa na půl hodiny. Nakonec vše omyjeme teplou vodou
. (mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455523
DnesDnes102
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3430
Tento měsícTento měsíc6469

Partnerské weby

apartman banner