I v brýlích můžete vypadat přitažlivě a sexy. Při výběru rámu je třeba dodržovat některá pravidla. Jedním z vodítek je tvar obličeje. „Oválný tvar je nejideálnější, protože mu budou slušet jakékoliv obroučky. Kulatý obličej dokáže opticky zeštíhlet výraznější hor ní obruba, také tmavší a černá skla. U hranatého obličeje platí, že když chceme něco potlačit, při líčení použijeme tmavší tón pudru, kde nám něco chybí, tam dáme světlejší tvářenku. Lidé s podlouhlou tváří mívají výraznější bradu nebo nos. Aby vypadal kratší, rám by se měl jemně z horní strany zužovat, stejně jako na spáncích by měl být kontrastnější. Trojúhelníková tvář vyžaduje víc detailů na rámu, optický dojem vylepší i správně volené barvy,“ říká vizážistka Marika Janečková, zástupkyně firmy Silhouette.

Barva brýlí by měla ladit s barevným typem člověka, s barvou pleti i vlasů, s celkovým oblečením. „Jednoduchým vodítkem pro ženu, která se rozhoduje, jakou barvu obrouček zvolit, je obyčejná barevná šablona, která se dá koupit v každém papírnictví. Na ni jako výchozí barvu nastavíme barvu oka. Proti ní se zobrazí vhodné varianty odstínů, důležité je vytvořit s očima určitý kontrast. Důležité je také správné líčení pod brýle. Pokud jde o výběr očních stínů, obecně platí, že tmavší barva patří do vnitřního koutku, světlejší odstín do vnějšího. Pod obočí volíme světlejší odstín, čímž dojde k rozšíření prostoru pod obočím. Za zcela zásadní považuji dokonalou úpravu obočí. Oči pod brýlemi zvýrazníme řasenkou, k neodolatelnému pohledu přispěje i to, když řasy natočíme kleštičkami,“ doporučuje Marika Janečková.

Co říká módní diktát na brýlové obroučky? „Žhavou novinkou a největším módním trendem jsou brýle bez obrouček. Za nimi není žena schovaná, obličej rozzáří, dodají mladistvý vzhled. Velmi módní je zdobení postranic kamínky, na společenské příležitosti výraznějšími detaily. Kromě bezobrubové technologie se v současnosti využívá lehké tónování skel, které perfektně skryje různé nedostatky pleti, jako jsou rozšířené žilky, kruhy pod očima a podobně,“ dodává odbornice na úpravu vzhledu.

Patříte k lidem, pro které jsou tmavé brýle součástí jejich image? Podle psychologů se za nepřehlédnutelnými tmavými skly skrývá člověk, který chce nerušeně pozorovat lidi, získat mnohé informace, ale sám zůstat v pozadí, být pro okolí tajemný. Je vaším obvyklým zvykem ohryzávat konce brýlí, stále je na nose posouvat nahoru, nebo si s nimi při komunikaci s druhými lidmi pohrávat? Je to možná určitý signál „roztržitého profesora, nebo také náznak flirtu či posedlost sama sebou. Jestliže dáváte přednost brýlím se silným rámem, dáváte tím najevo, že jste člověkem sebevědomým, přísným, neústupným a energickým.
(map)
FOTO: BRÝLE ZNAČKY GUCCI, ZDROJ FOTO: FREESEDIOPTIC. DE 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456258
DnesDnes120
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4165
Tento měsícTento měsíc7204

Partnerské weby

apartman banner