Paní Jana je samoživitelka a v zaměstnání zastává velmi odpovědné místo. Už delší čas se potýká s menšími či většími bolestmi zad. Navštívila několik odborníků, chodí pravidelně na masáže, rehabilitaci, ale obtíže se stále vracejí a s nimi i ob vyklé kolečko návštěv lékařů, kteří si ji přehazují jako horký brambor.

Někdy člověka trápí bolest, aniž by přišel na to, proč tomu tak vlastně je. Jak je možné, že má ztuhlá záda, i když nenosí těžká břemena nebo neprovozuje intenzivně nějaký sport? Proč bolí žlučník, když se stravuje celkem zdravě, proč se zhoršuje astma, přestože právě není pylová sezona? Psychika a tělo fungují jako spojité nádoby. Pokud psychicky strádáme, může se to výraznou měrou projevit na tělesném zdraví. Každá potlačená emoce způsobuje v těle určité bloky, záleží na tom, s jakou intenzitou různé emoce zrovna prožíváme, s čím se v životě potýkáme, jaké pocity v duši převažují. Disharmonie psychiky za čas zpravidla vede k nejrůznějším příznakům začínající nemoci. Tělo vysílá varovné signály, které by nás měly vést k zamyšlení, kde člověk dělá chybu, co by měl ve svém životě změnit či vyřešit, zamyslel se nad svým životním stylem. Co se může skrývat za bolestí:

Bolest hlavy Naznačuje velký stres, přemíru úkolů a starostí, obavu, že něco nezvládnu a všechno mi přerůstá přes hlavu.
Nachlazení, rýma, kašel Objevuje se v okamžiku přetížení, velkého stresu, kdy jsou na člověka kladeny vysoké nároky. Virové infekce naznačují, že má člověk všeho dost, že je toho na něj hodně. Za virózami se mohou skrývat nevyřešené hádky, konflikt, nezpracované emoce, které člověk v sobě dusí.
Bolest v krku Svědčí o tom, že si člověk netroufá říct, co ho skutečně rozčiluje, má toho hodně na jazyku, ale mnohdy mu schází odvaha k tomu vyjádřit se, upřímně a otevřeně sdělit svůj názor.
Nevolnost a zvracení V psychické rovině to může znamenat, že se člověk potýká s nějakými problémy, situacemi, které nemůže strávit, smířit se s nimi, přijmout je za své. Může to být vnitřní odpor k něčemu nebo někomu.
Problémy s očima Mohou symbolizovat stav, kdy člověka rozčiluje to, co vidí, a nemá na to žádný vliv. Jsou to také jisté obavy z budoucnosti, před realitou se snaží zavírat oči.
Revma, problémy s páteří Postihuje většinou velmi ambiciózní jedince, perfekcionisty, neobyčejně svědomité a zodpovědné, s přehnaným smyslem pro povinnosti. Jejich potřeba získat uznání okolí, dokázat sám sobě, že všechno zvládne, jsou velmi silné. Snaží si nakládat na svá bedra víc než je nutné.
Žlučník Podrážděnost, nezvládnutý vztek, hněv, tvrdohlavost, malá tolerance, neochota smířit se skutečností.
Srdeční problémy Oblast srdce skrývá sílu lásky, zvládání emocionálních situací. Poruchami srdečního rytmu jsou většinou postiženi lidé, u nichž má navrch rozum před city. Koho svírá srdce, může trpět absenci lásky, typická je pro něj jistá rezervovanost, pocity nenávisti a zášti, neschopnost oddat se, neopětovaný cit.
Alergie, astma Souvisí s nějakým strachem. Většinou je reakcí na nedostatek lásky, souvisí se strachem ze života, strachem z odmítání, charakteristická je u postiženého přílišná sebekontrola, nepřiměřená sebeobrana, strach z něčeho špatného, nečistého.
Slinivka břišní Určitá zahořklost, pesimismus, nedostatek lásky a radosti ze života.
Ledviny a močové cesty Problémy s partnerskými vztahy.
Zuby Jsou odrazem životní síly, vitality. Kdo má problémy s chrupem, chybí mu schopnost překonávat překážky, vyrovnat se s tím, co mu nevyhovuje, v životě překáží, jde mu na nervy.Většinou schází vůle se něčím prokousat, o svých negativních pocitech hovořit.
(es)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455489
DnesDnes68
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3396
Tento měsícTento měsíc6435

Partnerské weby

apartman banner