Včera mladá, dnes odrostlá, které se blíží důchodový věk. To však neznamená rezignovat na život.
Nejsme na odpis. Také máte, milé dámy, pocit, že se s vámi již nepočítá? Reklamy na krémy proti vráskám předvádějí vyzáblé puberťačky, módní přehlídky nabízejí cosi, co si dáma v letech těžko může obléknout, butiky jsou jen pro Barbinky. Berte to s humorem, skočte si do sekáče. Tam jednou určitě ulovíte něco nejen levného, ale především zajímavého, mnohdy dokonce i značkového. Nebojte se pomalovaných triček ani džín, oblékněte se moderně. Jestli jste se zbláznili, to vám napoví zrcadlo.
Zajímejte se o současný život. Televizní noviny by se měly stát vaší každodenní modlitbou a také nějaká ta vědomostní soutěž. Pak se vám nemůže stát, když se společnost bude o něčem bavit, že nebudete k současnému tématu jen mlčet. Odložte na čas pletací jehlice, vyluštěte pár křížovek. Přepněte televizní program ze sladkobolné telenovely na naučný pořad, zásobujte mozek novými vědomostmi.
Chtějte znát problémy mladých. Nechte si od vnoučat ukázat, jak se zachází s počítačem, internetem, nebojte se klávesnice, nekouše! A při té příležitosti si můžete osvojit puberťáckou hantýrku, kterou už přejímají dospělí. Tady je malý slovník: hafo - hodně, šrouby - peníze, tác - tisíc korun, ty, vago - ty, člověče, roštěnka - pěkná dívka, jdu bydlet - odcházím domů.
Nejsme jen chůvy. Říká se - své děti máme rády, ale vnoučata milujeme. Je to pravda. Právě tohle vědí moc dobře naši synové a dcery, a proto nás, kdykoliv to jde, použijí jako bezplatnou, stoprocentně spolehlivou chůvu. My, babičky, to rády děláme a přivítáme. Vždyť naše vnoučátko je nejkrásnější a nejchytřejší. Ale! Nebuďte na provázku, za který se jen zatahá, a už letíte hlídat. Dejte najevo, že máte svůj vlastní život, svůj program, dělejte trochu drahoty. Získáte na ceně.
Chceme se líbit. Nikdy neříkejte, že na vás už nezáleží, co se starou bábou a mne tohle oblečení stačí. Lidé okolo vás tomu rádi uvěří a budou podle toho také s vámi jednat.
Láska kvete v každém věku. Říká se, že ženská vydrží víc než člověk. Ženy obvykle přežívají své muže, v padesáti mnohé z nás už přicházejí o manžela, v šedesáti je to ještě výraznější. A co nastává? Samota, bezradnost. Není dobré uzavřít se do ulity a zaměřit život jen na vnoučata. Právě naopak. Najděte si kamarádku a vyrážejte spolu do cukrárny, do parku, na dovolenou. A když se objeví nápadník - nebraňte se novému přátelskému vztahu. Budete se mít na koho těšit, s kým si povídat.
(luk)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455527
DnesDnes106
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3434
Tento měsícTento měsíc6473

Partnerské weby

apartman banner