Je několik možností, jak se tohoto zlozvyku zbavit. Zajít do protikuřácké poradny, použít podpůrné prostředky, jako jsou náplasti a různé tablety. Další z možností je vlast ní přičinění, které je obvykle trvalé:

Posaďte se před zrcadlo a položte sami sobě několik otázek, na které si odpovězte: Chceš opravdu přestat kouřit? Nebo byste jen chtěli? Pokud odpovíte ano na první část otázky, máte naději. Patříš mezi inteligentní lidi se zdravým rozumem? Patrně přikývnete. Tak proč si kazíš zdraví cigaretou? Proč kouříš, když víš, že můžeš dostat rakovinu?

Co si na tyto dvě otázky odpovídáte, se asi nedá publikovat. Určitě najdete pro sebe ještě spoustu dalších otázek. Jedno je však jisté. Přestat kouřit se musíte rozhodnout hned teď a ne až zítra. Snižovat dávky cigaret až na nulu není nijak zvlášť účinné. Zbytek cigaret, které máte v kabelce teď hned rozdejte, nebo vyhoďte do popelnice. Pamatujte, že vyhazujete jed! Uvědomte si, že se s tímto aktem stáváte doživotním abstinentem a že už nikdy v životě si nesmíte dát ani jednoho „šluka“, jinak v tom budete zase lítat!

Litujete se? Tak si znovu sedněte před zrcadlo a položte si otázky o zdravém rozumu a jestli chcete dostat rakovinu. Svoji abstinenci zahajte tak, že si k ranní kávě zvěte do své blízkosti lidi, kteří kouří. „Fetujte“ kouř a radujte se, že vy si svoji kávičku vypijete i bez cigarety. Pořiďte si kasičku a dávejte si do ní každý den tolik peněz, kolik byste jindy prokouřili. Radujte se, jak se kasička plní a vaše plíce čistí.

Že ve společnosti nevíte, co s rukama, a proto kouříte? Tak své ruce v klidu položte do klína se shovívavým úsměvem se dívejte na ty slabochy, kteří musí držet v ústech své čvaňho. Vy, protože jste silná osobnost, cigaretu v ústech mít nemusíte. Po třech týdnech se už můžete pokusiti zapálit kamarádce (kamarádovi) cigaretu. Dáte ji do úst, škrtnete, vtáhnete do úst kouř, ale nevdechnete ho. Když to dokážete, již jste zvítězili sami nad sebou. Každý den, který neprokouříte, se vám bude zdát voňavější. Začnete cítit vůně květin, trávy, pokrmů, modré nebe, přestává vám zapáchat z úst.
(luk)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455539
DnesDnes118
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3446
Tento měsícTento měsíc6485

Partnerské weby

apartman banner