Posilovat imunitu v boji proti nachlazení lze samozřejmě mnoha způsoby. Jedním poměrně jednoduchým je - mít dolní končetiny v teple a nevystavovat je prochladnutí. V okrajových částech lidského těla, v rukách a nohách, je totiž krevní oběh výrazně

zpomalený, a tak často dochází k jejich rychlému prochladnutí. A to má za následek vznik onemocnění. Budete-li nohy udržovat v teple, můžete se zcela jednoduše vyhnout nepříjemné rýmě nebo kašli.

- Pomoci může i detoxikace organismu, a to třeba pitím „obyčejné" vody. Znamená to i v podzimním a zimním období dodržovat pitný režim. Výborné jsou také bylinkové a ovocné čaje, a to například mátový, zázvorový, z cibule či s přidáním eukalyptu.  

- Snažte se být po psychické stránce v pohodě, nepropadejte splínům nebo melancholii, že je léto už za vámi. Vědci totiž zjistili, že při smíchu a dobré náladě dochází k vyplavování endorfinů (hormonů štěstí), které příznivě působí i na organismus a tedy na celkový fyzický stav. Příjemná relaxace je proto v plískanicích výborným způsobem, jak posílit imunitu.

- Když už jste se přece jen kašli nebo rýmě neubránili, dbejte na správnou hygienu. To znamená, že byste vždy měli mít po ruce čistý kapesník, nejlépe papírový na jedno použití. Při kýchání nebo kašlání si jím vždy zakrývejte ústa. Zabraňujete šíření respiračních chorob a jejich přenosu na své blízké.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454559
DnesDnes593
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2466
Tento měsícTento měsíc5505

Partnerské weby

apartman banner