Šárka Simonidesová je certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigués. Šárka byla její studentkou a je jednou z mála certifikovaných lektorek hormonální jógy pro muže, ženy i diabetiky u nás. Je současně také akreditovanou

učitelkou jin jógy a lektorkou školy pánevního dna.

Jak jste se k hormonální jógové terapii dostala?

Jednoduše. Měla jsem problémy a byla po operaci cysty, která byla velká 6,7 cm. Hledala jsem možnost, jak bych si vše mohla vyřešit sama bez závislosti na moderní medicíně. Hlavně z důvodu, že se mi cysta objevila znovu a výsledky u lékaře byly dost žalostné.

Hned po absolvování semináře jsem vysadila substituční léčbu a začala cvičit. Výsledky se dostavily už po prvních dnech praktikování sestavy. Na emoční rovině jsem se cítila plná vitality a radosti a současně jsem byla mnohem klidnější. Na fyzické úrovni jsem zaznamenala větší uvolnění, ohebnost a vnímavost potřeb svého těla. Dokonce jsem v prvním roce v souvislosti se cvičením hormonální jógové terapie zhubla osm kilo, aniž bych upravila stravovací návyky.

Po třech měsících se pozitivní výsledky fyziologické roviny ukázaly dokonce i při odběrech u lékaře. Tak se mi to zalíbilo, že jsem se rozhodla tomu věnovat. Ale to bylo před osmi lety.

Kdo vyhledává vaši pomoc?

Sestava hormonální jógové terapie, jak pro muže a ženy, tak i pro diabetiky, je ucelená sestava cviků, která je důmyslně rozvržena a zaměřena nejen na fyzické tělo, ale i na žlázy s vnitřní sekrecí, které se právě na tvorbě hormonů nejvíce podílejí. Současně bere v potaz naše energetické tělo. Každá sestava je konkrétně zaměřena na daný okruh klientů. U žen převážně na vaječníky, štítnou žlázu a hypofýzu. U mužů na varlata, nadledvinky, štítnou žlázu a hypofýzu. U diabetiků na slinivku, štítnou žlázu, nadledvinky, hypofýzu a nezapomíná ani na játra a slezinu. Tím se upravuje celý systém žláz s vnitřní sekrecí a dochází k jeho revitalizaci.

Je prokázáno, že pravidelné cvičení jógy harmonizuje a zvyšuje kvalitu života. Účinek je samozřejmě přímo úměrný pravidelnosti cvičení, ale například u diabetiků jsou výsledky patrné již v prvních dnech cvičení. Samotná sestava pro diabetiky je vhodná i pro děti.

Je cvičení této jógy složité?

Právě že vůbec ne. Je vhodné pro všechny ženy i muže. I pro ty, které nic netrápí a nikdy jógu necvičili. Je to ucelená sestava 21 cviků a 10 je antistresových, které sestavila brazilská psycholožka Dinah Rodrigués. Může ji cvičit každý. V případě žen se během dvou dnů na semináři naučí celou sestavu, aby byly schopné ji cvičit samy doma.

Dělám také pravidelné opakovací lekce, kdyby náhodou klientky vypadly ze cviku.

Takže cvičit může každý?

Semináře navštěvují i lidé důchodového věku, kteří se podobným aktivitám doposud nevěnovali. Navíc na něm dostanou odborný výklad ke každé technice, a to ve všech jejích úrovních. Jelikož jsme každý z nás originál a vnímání máme trošku jiné, je velmi důležité, aby všichni sestavu pochopili v rámci svého vnímaní, své logiky a bylo jim tím i osvětleno, kde, proč a jak daná technika působí. Samozřejmě jsou různé kontraindikace, jako například těhotenství, endometrióza, rakovina prsu, období krátce po operacích, pokročilá osteoporóza atd. To je vždy nutné konzultovat dopředu. Existují různé varianty cviků. Vždy se pro každého klienta nalezne vhodná alternativa tak, aby byla zachována jejich účinnost na všech úrovních.

Jaké jsou hlavní výsledky cvičení?

Postupně dochází k odbourání pocitů slabosti, únavy, které jsou také velmi časté. V současné době informatiky je velká škoda, že převážná většina dnešní populace ví, jak ovládat novodobé technologie, ale nezná své vlastní tělo. Hormonální jógová terapie může být jednou z cest, jak najít cestu k sobě samým, k sebelásce a uzdravení na mnoha úrovních. Všechny odpovědi a lásku si již nosíme v sobě, jen je třeba si to uvědomit. Přiznejme si, že největším nepřítelem našeho zdraví je lenost.

Máte z praxe nějaký silný osobní zážitek?

Klientka po 16 letech užívání vysadila hormonální antikoncepci a od té doby začalo martýrium gynekologických problémů. Objevily si myomy, první gynekologický zákrok, o několik měsíců později masivní krvácení, operace. Po ní následoval náročný rok rekonvalescence a nečekaný předčasný přechod. Klientka zkoušela čínskou medicínu, akupunkturu, přírodní prostředky a další alternativní cesty. Odmítla hormonální léčbu, která je klasickým řešením západní medicíny. V té době poprvé zaregistrovala pojem hormonální jóga. Přihlásila se na cyklus šesti pondělních lekcí. Hned po druhé lekci dostala menstruaci, která probíhala naprosto normálně, a také sama od sebe skončila po sedmi dnech. Byla jsem v němém úžasu! Vždyť jsme ani nestihly projít celou sestavu! Také cítila příval energie a v neposlední řadě i zvýšení libida, které s přechodem téměř vyhaslo. Lékaři se nestačili divit, že je něco takového možné. Pro mě úžasný moment!

Samozřejmě mám spoustu dalších zážitků a příběhů, protože mými semináři prošlo více než 1 800 klientů. Díky cvičení spousta žen otěhotněla, zbavila se chronických migrén a vyrovnala si hormony.

Tomáš Kučera

Foto: MyDannie

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453015
DnesDnes331
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden922
Tento měsícTento měsíc3961

Partnerské weby

apartman banner