Dna už dávno není nemocí bohatých a mocných, kteří jí v dobách minulých často trpěli. Dnes už je známo, že jde o vysokou hladinu kyseliny močové v krvi - hyperurikémii. Ta může časem přerůst k usazování krystalů kyseliny močové v

 kloubech, na šlachách a v okolních tkáních. Přirozené protizánětlivé procesy pak způsobují zarudnutí, otoky, teploty, tuhnutí a velké bolesti. Vysoká hladina kyseliny močové v těle vede k propuknutí dny. Jaká je pomoc?

Pijte pravidelně malé množství vody po celý den, a to alespoň tři litry. Voda pomáhá ledvinám proplachovat se a lépe zpracovávat i odvádět kyselinu močovou z těla. Někteří léčitelé doporučují konzumovat jedlou sodu, jež napomáhá rozpustit krystaly kyseliny močové. Přidejte půl čajové lžičky jedlé sody do čtvrt litru vody, důkladně promíchejte a vypijte. Sklenic by však za den mělo být maximálně osm - jedna před spaním, jedna ráno, a jednou za dvě až čtyři hodiny mezi jídly. Tuto kúru opakujte každý den, dokud potíže nezmizí.

Pomoci by mělo také pojídání řapíkatého celeru a pití matonky ve větším množství. Rozpouští krystalky kyseliny močové a ulevuje od bolesti. A samozřejmá je přísná dieta, kdy je třeba omezit tučné a červené maso, vnitřnosti, drůbež, mořské plody atd. Vypusťte úplně alkohol, zejména pivo, které patří mezi hlavní spouštěče onemocnění dnou.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2729086
DnesDnes437
VčeraVčera527
Tento týdenTento týden964
Tento měsícTento měsíc18398

Partnerské weby

apartman banner